SPORT

Hokejoví Draci přepsali klubovou historii

26. března 2014, 12:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejoví Draci přepsali klubovou historii Šumperk - Je to definitivní. Hokejisté Šumperka vyhráli skupinu o udržení a přepsali tím klubovou historii. V první lize se jedná o jejich nové výsledkové maximum. V přímém souboji o devátou příčku pokořili Ústí nad Labem. Vzhledem k průběhu víkendového střetnutí naprosto zaslouženě.

 Vlastnímu publiku se v letošní sezoně předvedli naposledy. Prořídlé tribuny potěšili dvougólovým vítězstvím 4:2. Nebylo dílem náhody. "Podle mě jsme mu šli víc naproti. Po hloupé brance, kterou jsme dostali v první třetině, jsme dokázali skórovat čtyřikrát v řadě," pochvaloval si vydařený obrat trenér Radek Kučera. "Byla to pro nás velká výzva. Potom, co jsme se neprotlačili do play-off, jsme chtěli skončit co nejvýš. A pokud možno vůbec nejlépe v prvoligové historii šumperského hokeje, což se podařilo."

Draci zažili nadmíru povedený týden. Nejprve vyloupili budějovickou Budvar arénu a tříbodovým ziskem se definitivně zachránili. "Žádné oslavy ale neproběhly. Sezonu chceme dohrát důstojně a naplno až do konce. Věděli jsme, že nás čeká důležité sobotní utkání, takže jsme se podle toho zařídili," ujišťoval Kučera.

Klubový patriot už v hlavě střádá plány na další období. "Člověk vždycky uvažuje do budoucna. Jestli bude společná letní příprava? Uvidíme. Pokud ano, bylo by to fajn," prohlásil neurčitě kormidelník Draků. Není žádným tajemstvím, že by o ni moc stál. Hlavní slovo ale budou mít tradičně klubové finance a rozhodnutí nejvyšších z nejvyšších. "Letos jsme chtěli do play-off, bohužel nás to minulo. A je potřeba říct, že jsme si za to mohli sami. Před vánoční přestávkou jsme jeli na vlně euforie, na které jsme se neudrželi a strašně špatně jsme se pak dostávali zpátky. Kromě jiného nás to poznamenalo i psychicky," ohlédl se zpátky Radek Kučera.


Foto: Petr Fišer

Do vítězného vláčku se v sobotu zapojil i hlavní kouč Radek Kučera.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 27.3.2014 19:08
Titulek: Dost bylo přepisování historie
Autor: kinderman
186
Petře, tuhle nejapnost "vymyslel" Robert Záruba v Naganu, když v euforii volal: "Přepište dějiny!" Od té doby to použil snad každý (nejen sportovní) žurnalista. Žádná historie klubu se samozřejmě nepřepisuje, maximálně se k ní přidává (připisuje) další výrazná kapitola. Přepisování historie je něco úplně jiného a děje se z jiných důvodů.
Reagovat
Datum: 27.3.2014 19:45
Titulek: Komu čest tomu čest!
Autor: Fanda
112
Díky, borci, děláte nám čest!
Reagovat
Datum: 27.3.2014 22:08
Titulek: A kolik ta legrace prořídlých tribn stojí?
Autor: Nechci slevu zadarmo
souhlas
82
nesouhlas
144
A kolik toto každoroční přepisování historie, s infantilním plazením se po ledě před prořídlými , stojí každý rok peněz?

Reagovat
Datum: 28.3.2014 20:24
Titulek: změna dispiclíny
Autor: Smeták
90
Na té fotce nacvičují gruppensex teplajzníků?

Reagovat