SPORT

Hokejoví Draci míří vysoko. Cílem je minimálně finále play-off, odhalil šéf Velčovský

11. září 2019, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejoví Draci míří vysoko. Cílem je minimálně finále play-off, odhalil šéf Velčovský Šumperk – Pohybovat se trvale na prvním místě a po vítězné základní části postoupit v play-off minimálně do finále. Ředitel hokejových Draků Vladimír Velčovský odhalil sportovní plány pro nadcházející soutěžní období ve druhé lize.

 „Po sezóně, v níž jsme podle nás i názoru sponzorů ostudu neudělali, jsme velmi zvažovali co dál. Vzhledem k tomu, že se nám s novým trenérem podařilo postavit konkurenceschopný tým a klub je komplexně zabezpečen po všech stránkách, jsou naše cíle o stupínek vyšší. Stanovuji je já s ohledem na lidské a finanční zdroje,“ odhalil šéf mužského hokeje.

S přeřazením Moravských Budějovic, Havlíčkova Brodu a Žďáru nad Sázavou do východní skupiny očekává, že konkurence bude nadupanější než před rokem. „Ani ostatní kluby nespí. Pro naše hráče to bude těžší, pro diváky s ohledem na kvalitu určitě lepší. Chceme naplňovat zimák a hospodařit způsobem, abychom na konci sezóny nedlužili,“ dodal Velčovský.

Při volbě nového kouče si vybral Martina Janečka. Někdejší asistent u pražské Sparty kývl na šumperskou nabídku z několika důvodů. „Tradice, ambice, výborní fanoušci. Proto jsem řekl ano. Moje představy se bezezbytku naplňují od prvního dne, od prvního jednání s vedením, od prvního setkání s hráči, od prvního společného tréninku. V porovnání s Opavou, kde jsem naposledy působil a kde se dělá hokej na poloprofesionální bázi, můžeme pracovat za neskutečných podmínek. Na danou úroveň nemají obdoby,“ tvrdil nadšeně bývalý hráč Prostějova, Olomouce či Vsetína. „Teď je na nás, abychom se poprali se vším, co bude přinášet silnější skladba týmů v naší soutěži. Mužstvo jsme skládali tak, aby to mělo hlavu a patu a aby na ledě vydávalo úplně jinou energii než doposud. Chceme se držet moderních trendů založených na dobrém bruslení a aktivním pohybu. Také si zakládáme na mezilidských vztazích a charakteru. Nejčastěji se projevuje v těžších chvílích. Hledali jsme hráče, kteří jsou mentálně silní a týmově založení. Na novou sezónu se moc těším,“ nastínil své vize pětačtyřicetiletý kormidelník.

VZHŮRU DO ŠKODA ARÉNY! V SOBOTU PŘILETÍ ŽIHADLA

Ve středu chtějí uhasit žďárské Plameny. Strádat nehodlají ani v sobotu, kdy se během domácí premiéry budou vyhýbat moravskobudějovickým Žihadlům. Hokejisté Šumperka si to o první mistrovské body rozdají se dvěma soupeři, kteří v minulé sezóně patřili do sousední skupiny. Nečeká je nic piánkového. Natěšení vyzyvatelé se ve vedlejší „divizi“ řadili k tomu nejlepšímu.
Ve Žďáru nad Sázavou si prožili poněkud krušnější léto než obvykle. Popasovat se museli s nesnázemi finančního rázu i ztrátou několika opor. K tomu se vyskytly zdravotní trable, které v posledních týdnech v největší míře zasahovaly do složení obranných dvojic.

Obměnou prošel i kádr Moravských Budějovic. Přemožitel Šumperka ze semifinálové série bude na druholigové úrovni pokračovat jen díky milionové injekci od města a hráčské pomoci ze strany partnerských Orlů. Mužská Žihadla se stala farmou nedalekého Znojma, které jako jediný český zástupce působí v mezinárodně obsazené rakouské lize.

Na Tyršově stadiónu se v přípravném období mohla řešit výhradně sportovní stránka. Výběr trenéra Janečka je z finančního hlediska dobře zajištěný s vydatným přispěním jednoho z hlavních sponzorů. Akciová společnost Pars nova se dokonce objevila v upraveném názvu (Draci Pars Šumperk) a nově se pojmenuje i stařičká hala, v níž se hrají soutěžní zápasy. V blízké době se z ní stane ŠKODA ARÉNA, a to podle skupiny Škoda Transportation, do níž bývalá „žoska“ patří. „Jsme na to moc pyšní. I když jsme s myšlenkou vstoupit do šumperského hokeje koketovali už dřív, spolupracujeme poměrně krátce teprve od poloviny předešlé sezóny. Myslím si, že je to spolupráce výhodná pro obě strany,“ kvitoval dosavadní průběh vzájemného družení generální ředitel Parsu Aleš Měrka.

Mužstvo kolem kapitána Petra Gewieseho bude nastupovat ve zbrusu nových dresech. Dožluta zbarvené provedení vystřídala překvapivá bílá varianta, tmavší modrá zůstala zachovaná. Vstupné za utkání v základní části se navýšilo o dvacet korun namísto dosavadní padesátky. Pokud jde o přenosy internetové televize LifeTV.cz, budou pokračovat, ale v omezenější míře. Naživo bude přenášeno jen osm vybraných střetnutí.

LOS PRVNÍCH KOL

STŘEDA 11. ZÁŘÍ: 18.00 Žďár – Šumperk, Havlíčkův Brod – Nový Jičín, Moravské Budějovice – Valašské Meziříčí, Opava – Kopřivnice.
SOBOTA 14. ZÁŘÍ: 17.00 Šumperk – Moravské Budějovice, Valašské Meziříčí – Havlíčkův Brod, Kopřivnice – Hodonín, Nový Jičín – Opava.


Foto: Petr Fišer

O post brankářské jedničky usiluje Michal Wanecki. Trenér Janeček si třiadvacetiletého gólmana přivedl z Opavy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.9.2019 15:17
Titulek: no jo zase
Autor: aNONYM
souhlas
40
nesouhlas
53
Standardní dlouholetá omáčka Velčovského žvatlů. Taková letitá, tradiční a neměnná šumperská hokejová UHO.
Reagovat
Datum: 11.9.2019 19:58
Titulek: .
Autor: Jarda Hofman
souhlas
34
nesouhlas
48
Velčovský zcela jasně pravil, že na I. ligu nemají peníze, pokud by město přidalo 5 mil. Kč ročně navíc do rozpočtu klubu bude možné uvažovat o postupu... Nejspíš se budou šmrdlat ve II.lize až do skonání světa.
Je možné, že vstupem Parsu a jeho podporou šumperského hokeje se může něco na ledě v ŠKODA aréně změnit. Uvidíme.
Reagovat
Datum: 11.9.2019 21:52
Titulek: Bez titulku
Autor: Xxx
25
Para to dostal nařízeno Zbiroh a i zbytek jsou jen kecyvkleci
Reagovat
Datum: 12.9.2019 23:02
Titulek: Bez titulku
Autor: Pavel T.
34
Ono taky nemá smysl vykřikovat ještě před sezónou, že jediným cílem je postup. Jednak ambice mají i další kluby, které nespí a taky je potřeba, aby mužstvo mělo sílu i po případném postupu.Mužstvo se musí budovat a ne komplexně po postupu obměnit. To se nám v minulosti vymstilo. Reálné výhledy bych viděl až tak po Vánocích.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

I přes nejistotu, zda se uvedené akce budou v ohlášeném termínu konat, pokračujeme v soutěžení o volný vstup na atraktivní pořady v regionu. Dnes je to zábřežský AkustikFest, na který nám Zábřežská kulturní poskytla tři vstupenky. Za oponou zábřežského kulturáku se uskuteční v pátek 17. dubna.

Otázka:
Kolikátý ročník AkustikFestu se bude letos konat? 
A) 3.
B) 4.
C) 5.

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volný vstup na koncert skupiny Katapult, ohlášený v šumperském Domě kultury na 27. března, vyhrávají Josefka G. z Hrabišína a Radek V. z Chromče. Blahopřejeme! O vstupenky se i kvůli případné změně v programu přihlaste u pořadatele.