SPORT

Hokejoví Draci mají nového trenéra, útok posílil Jiří Půhoný

7. června 2017, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejoví Draci mají nového trenéra, útok posílil Jiří Půhoný Šumperk - Doba, kdy byli hokejoví Draci bez trenéra, je minulostí. Volné místo po Aleši Flašarovi, jenž se upsal ambiciózní Porubě, obsadil Pavel Hulva. Otec bývalého šumperského útočníka Jakuba dal přesunu na Tyršův stadión přednost před dalším působením v Opavě.

 Zkušený a ostřílený harcovník si během hráčské kariéry vyzkoušel extraligová angažmá ve Zlíně a Vítkovicích. Z trenérských štací stojí za zmínku tříletá mise v polském klubu GKS Tychy a práce asistenta, kterou vykonával ve slovenské extralize v týmech Zvolena a Košic. Před loňským odchodem do Opavy strávil dlouhých pět sezón u vítkovické „osmnáctky“.
V Šumperku bude mít od červencové přípravy na suchu k dispozici kádr, který čítá už osmnáct jmen. Nově do něj přibyl jednadvacetiletý obránce znojemských Orlů Ondřej Šťáva, jenž zasáhl do tří duelů v mezinárodní EBEL lize. Pozoruhodná je jeho bilance v Moravských Budějovicích, kde ve dvou ročnících hostoval. V 68 střetnutích druhé ligy nashromáždil dohromady úctyhodných 60 kanadských bodů! Nejvyšší mládežnické soutěže si zahrál za Liberec a Mladou Boleslav.
Dračí aréna zažije v létě i jeden návrat ztraceného syna. S nabídkou klubového vedení souhlasil pardubický útočník Jiří Půhoný. Zručný forvard a dobrý střelec, který má na kontě 33 extraligových utkání, se chystá už na třetí pokračování příběhu v šumperském prostředí. Všech 101 zápasů absolvoval za modrožluté na úrovni první ligy, teď by měl výraznou měrou přispět k tomu, aby se mezi plně profesionální smetánku vrátili. Naposledy oblékal dresy Prostějova, Frýdku-Místku a pražské Slavie.
Šumperk zároveň potvrdil setrvání tří hokejistů z uplynulého soutěžního období. Zůstává kapitán Jan Matějka, veterán Zdeněk Novosad a pracovitý štírek Radek Fischer.

KÁDR ŠUMPERKA

BRANKÁŘI: Lukáš Dusík, René Svoboda.
OBRÁNCI: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Petr Procházka, Ondřej Šťáva.
ÚTOČNÍCI: Michal Vymazal, Daniel Vachutka, Lukáš Králík, Milan Ostřanský, Daniel Hroch, Vladimír Cink, Jakub Lehečka, Jiří Půhoný, Jan Matějka, Zdeněk Novosad, Radek Fischer.


Foto: Petr Fišer

Jiří Půhoný a jeho gólová radost ve vítězném utkání s dnes už extraligovou Jihlavou. Za šumperské barvy bude ve své kariéře bojovat už potřetí. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.