SPORT

Hokejoví Draci jsou na ledě. Vladimír Velčovský odmítl licenci na první ligu

8. srpna 2018, 11:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejoví Draci jsou na ledě. Vladimír Velčovský odmítl licenci na první ligu Šumperk – Kdyby se hledalo útočiště, kde bylo v předešlých parných dnech nejpříjemněji, zimní stadión by patřil k hlavním adeptům na prvenství. Je to tady! Hokejová sezóna se pomalu rozjíždí a v Šumperku tomu není jinak. Draci jsou na ledě od prvních srpnových dnů.

 Zahajovací přátelské utkání s Porubou a následný třízápasový zájezd na Slovensku poslouží trenérům Zavadilovi a Novosadovi k tomu, aby současný čtyřiadvacetičlenný soubor „osekali“ do konkrétnější podoby. Dojít má i k podepisování ústně dohodnutých podmínek a smluv. Zatím figuruje na oficiální soupisce jen šest jmen. „S naprostou většinou hráčů jsem domluvený. Jde nám o to, že chceme nové tváře vidět přímo na ledě,“ řekl klubový šéf Vladimír Velčovský.
V Šumperku se rodí zajímavý tým. Podle rozdělení mužstva pro úvodní tréninky by se v jednom útoku mohli sejít domácí snajpr Daniel Vachutka, přerovský navrátilec Karel Plášek a posila ze Slovenska Michal Romančík. Na Tyršově stadiónu hodlají naplnit povolenou kvótu pěti hokejistů ze zahraničí, jedním z nich je slovenský brankář Matej Kristín. „Stále ale platí, že při rovnosti kvality a poměru výkon – cena dostanou přednost šumperští odchovanci. Mančaft má potenciál hrát první místo v naší druholigové skupině, jiný výsledek by byl zklamáním. A to s ohledem na kádr a finanční zabezpečení,“ odhalil s předstihem cíle pro nadcházející ročník pozitivně naladěný Velčovský. „Disponujeme velmi dobrými gólmany, obranou jako dlouho ne, a také tři útočné lajny jsou pokryté. Navíc zůstávají určité hráčské zálohy,“ narážel ředitel Draků na trojici Králík, Janota, Vymazal. Lukáš Králík pokouší osud v Přerově, vytáhlý bek Michael Janota za hranicemi v Žilině a Michal Vymazal trénuje v Ostravě s týmem Poruby. „Aniž bych chtěl vynášet předčasné soudy, zatím se zdá, že se s tímto mužstvem bude hodně solidně pracovat. Pouze čas ukáže, jestli se naše prognóza potvrdí. Přístup kluků je každopádně profesionální,“ potěšilo Vladimíra Velčovského.
Hned po skončení minulé sezóny jej kontaktoval majitel Kadaně. Vzájemné setkání v Praze mělo jediný důvod – zda by v Šumperku stáli o odkoupení první ligy. „Nabízel mi licenci a k ní i hráče. Vlivem tehdy ještě nesplacených dluhů jsem to na první šlápnutí odmítl. Za současného stavu bychom něco takového mohli realizovat jen za předpokladu, že by přišel velký sponzor, co by do toho naskočil se mnou, nebo převzal klub. Věřím, že výkonnostně by náš nynější mančaft mohl hrát druhou polovinu vyšší soutěže,“ tvrdil Velčovský, jemuž se podařilo umořit veškeré dlužné závazky a pohledávky z předešlého ročníku. „Byly obrovské a dělaly mi vrásky na čele, ale jsou vyrovnány a jdeme dál. Rozpočet na další sezónu máme výdajově pokrytý do prosince, zbývající peníze se každoročně řeší během podzimu. Nikdo v klubu nemusí mít obavy, že by v nejbližší době došlo k nějakému kolapsu,“ ujišťoval před otevírací zápasovou konfrontací s Ostravou.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

15. SRPNA: 17.00 Skalica – Šumperk. 16. SRPNA: 17.00 Martin – Šumperk. 17. SRPNA: 17.00 Považská Bystrica – Šumperk. 21. SRPNA: 18.00 Šumperk – Jastrzebie. 23. SRPNA: 18.00 Šumperk – Přerov. 30. SRPNA: 18.00 Jastrzebie – Šumperk. 6. ZÁŘÍ: 18.00 Šumperk – Moravská Třebová.

DRUHOLIGOVÝ LOS

12. ZÁŘÍ: Orlová – Šumperk. 15. ZÁŘÍ: Šumperk – Opava. 19. ZÁŘÍ: Nový Jičín – Šumperk. 22. ZÁŘÍ: Šumperk – Valašské Meziříčí. 26. ZÁŘÍ: Kopřivnice – Šumperk. 3. ŘÍJNA: Šumperk – Hodonín. 6. ŘÍJNA: Písek – Šumperk. 13. ŘÍJNA: Šumperk – Orlová.


Foto: Petr Fišer

Zimní stadión v Šumperku prochází další fází plánované rekonstrukce. Na rozdíl od minulého roku neovlivňuje přípravu všech hokejových kategorií.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Do kin míří film Yesterday. Víte jaké to je, když jste jediný člověk na světě, který zná písničky The Beatles? Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce. Šunmerské kino OKO ho promítne ve čtvrtek 27. června. Tři z vás mohou být u toho, když správně odpoví na soutěžní otázku a budou mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Jaký film nenatočil režisér Danny Boyle?
a) Milionář z chatrče
b) Trainspotting
c) Jobs

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na divadelní představení Manželství v kostce, které uvede zábřežský kulturní dům v pátek 21. června od 19 hodin zcela netradičně v kině RETRO, vyhrávají: Květa Dvořáková z Velkých Losin, Petra Brachtlová z Libiny a Bronislava Nečesaná z Mohelnice. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně Kulturního domu.