SPORT

HOKEJOVÉ OTÁZKY: Budou mít odchovanci zájem? Zůstanou kostlivci ve skříni?

11. května 2016, 17:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
HOKEJOVÉ OTÁZKY: Budou mít odchovanci zájem? Zůstanou kostlivci ve skříni? Šumperk - Prezident hokejového Šumperka Vladimír Velčovský staví tým pro druhou ligu. Že se od základu změní, o tom nelze pochybovat. V porovnání s předchozí sezónou, na jejímž konci se sestoupilo, nezůstane kámen na kameni. Protože bude s velkou pravděpodobností operovat s menším balíkem peněz a nižším rozpočtem než v minulosti, hodilo by se mu do krámu, kdyby kariéru v rodném městě obnovili a restartovali někteří „domorodci“. Budou mít o návrat na Tyršův stadión zájem?

 „V Šumperku máme deficit ohledně odchovanců. Chybí nám jedinci se vztahem k regionu, takzvaný klubismus,“ konstatoval těsně před pádem do druholigové propasti vůdce mužských Draků. Nepěkně tím namíchl skupinu trenérů a funkcionářů, která ve stejné hale provozuje mládežnický hokej a stará se o výchovu nadějí až po juniorskou kategorii. Pro neznalé: šumperské hokejové prostředí je podivnou raritou, dělí se totiž na dvě společnosti, které nemají nic společného a každá se věnuje své činnosti samostatně. A jak se zdá, ke spojení a fungování pod jednou střechou jen tak nedojde. „Vyznělo to trochu zvláštně. Jako bychom za to, že se neudržela první liga, mohli právě my. Přitom jsme za poslední roky uvolnili do mužů nespočet našich hráčů a nevyžadovali za to žádné finanční kompenzace. Otázkou zůstává, proč jich v Šumperku zůstalo tak málo,“ vzkazovala druhá strana Velčovskému.
Mít mančaft plný odchovanců, který šlape a je úspěšný? Sen každého klubového manažera! Je to totiž nejlevnější varianta s ohledem na náklady a s povděkem ji kvitují i oddíloví příznivci. Není nad to, když můžete fandit někomu, koho znáte osobně a v nejlepším případě je vaším kamarádem, známým nebo rodinným příslušníkem.
Bývalo pravidlem, že za ligové Draky nastupovalo v jednom mužstvu až deset místních hokejistů. Jenže v posledních letech jako když utne. Postupně zmizeli Peksa, Fischer, Malý, Starý, Novotný, Skoumal, Matějka, Cink, Langr, Navrátil, Prokopec, Žálčík, Ondráček a někteří další. Pšenka v Šumperku nekvetla ani hostujícím Pekrovi, Kindlovi či Orsavovi. Do závěrečných zápasů předešlého neúspěšného ročníku zasahovali jen obránci Gewiese a Drtil a paběrkující útočník Hroch…
Ne každý odešel hledat štěstí jinam dobrovolně a z vlastního rozhodnutí, ne každému se zamlouval způsob, jak s ním bylo zacházeno. Kostlivci, které Vladimír Velčovský odhazoval do skříně, se mu můžou vracet jako bumerang. Ale taky ne. Všechno ukáže až čas. Pomoc „levné pracovní síly“ by každopádně potřeboval.
Kolegové z fotbalového Šumperka si v poměrně nedávné minulosti prožili něco podobného. Zpětně museli litovat, že se vcelku lehkovážně zbavili Šinogla, Garguláka, Tejkla a dalších tehdy nepotřených mladíků. A to na úkor přehnaných ambicí a nekoncepčně nabíraných nádeníků odjinud, kterým byli žlutomodré barvy víceméně lhostejné. Přitom v nejednom případě nedosahovali kvalit domácích hráčů, kteří zůstávali jen na lavičce nebo byli odejiti, odsunuti, vyhozeni či prodáni za hubičku.
Fotbal se poučil a vydal se po správné cestě. Hokej je zpátky v bodě nula a neminou jej nelehké časy. Bude velmi zajímavé sledovat, jak si s tím Vladimír Velčovský poradí. Jisté je to, že ho nečeká nic jednoduchého…


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny WOHNOUT, která představí speciální akustický program v DK Šumperk v pátek 7. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí kytaristy skupiny Wohnout?

a) otec a syn
b) bratranci
c) bratři

Odpovědi posílejte do čtvrtku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku Vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny PRIESSNITZ, která představí své nové a zároveň poslední album Beztíže v DK Šumperk v pátek 24. března, vyhráli Dušan Indra ze Šumperka, Vladěna Daňková ze Šumperka, Jana Hýžďalová ze Starého Města, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Šinkovský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.