SPORT

HOKEJOVÉ OHLÉDNUTÍ: Důvody sestupu? Příčin je víc

23. března 2016, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
HOKEJOVÉ OHLÉDNUTÍ: Důvody sestupu? Příčin je víc Šumperk - Po bitvě bývá téměř každý generál. Tisíc hlav, tisíc názorů. Hokejový Šumperk si zvyká na život bez první ligy, po pěti sezónách na profesionální scéně bude hrát jen třetí nejvyšší soutěž. Co stojí za jeho pádem na úroveň, která sklouzává k amatérskému sportu? Redakce Týdne vybrala osm nejvýraznějších důvodů.

 ROZPRÁŠENÍ MUŽSTVA
V létě došlo k obměně úspěšného kádru z předchozí sezóny. Nakonec byla radikálnější, než se původně zamýšlelo. Mezi opory, které Tyršův stadión opustily, patřil produktivní centr Patrik Moskal. Do Šumperka se sice vrátil, ale v dresu prostějovských Jestřábů.

ŠPATNÁ PŘÍPRAVA
Na suchu se společně netrénovalo vůbec, na ledě s velkým počtem hráčů, co s ohledem na účinkování v první lize spadali do kolonky nepoužitelných jedinců. Šumperk v důležitém období prošustroval důležitý čas.

NEPOVEDENÉ „FARMAŘENÍ“
Úzká spolupráce s extraligovými Pardubicemi fungovala, ale jen do té doby, než se partnerský klub z východu Čech začal škvařit ve vlastní šťávě. V závěrečném utkání proti Benátkám nastoupil v dresu šumperského celku jediný hráč Dynama. V zářijovém střetnutí v Přerově jich přitom bylo třináct, v Havířově osm, doma proti Třebíči šest…

ODDALOVANÁ VÝMĚNA TRENÉRA
K personálním změnám na trenérském postu mělo dojít dřív. Klubový prezident Vladimír Velčovský smetl ze stolu rezignaci stávajícího kouče Kučery a přes viditelné týmové tápaní a trápení sáhl k jeho odvolání až v době gradující krize. Milan Mazanec udělal maximum a je škoda, že nemohl pracovat s lepším hráčským materiálem.

CHYBĚL PLÁN „B“
Oddílové vedení až příliš spoléhalo na pomoc z Pardubic, jako by vůbec nepočítalo s možnými komplikacemi. Ty se skutečně dostavily a měly za následek, že oslabené mužstvo absolvovalo nejedno utkání v extrémně okleštěné sestavě. Z nově příchozích hokejistů zaujala výpomoc vítkovického gólmana Patrika Bartošáka, jenž v zámoří klepal na bránu kanadsko-americké NHL. Vyplatilo se i angažování Svobody, Káni či Staňka. Ostatní nováčci byli jen do počtu.

BÍDNÉ DOMÁCÍ RESUMÉ
Drakům se nedařilo před domácím publikem. V bilanci zápasů, které odehráli ve stařičké hale, figurovali s velkou ztrátou na posledním místě.

TRAGÉDIE S MOSTEM
Hned šestkrát čelili žlutomodří rivalovi z Mostu. Pětkrát se před ním museli sklonit a z ledu odešli poraženi. Při shodném počtu celkově nasbíraných bodů to byl klíčový faktor, který je poslal o patro níž.

SMŮLA NA ZRANĚNÍ
Aby toho nebylo málo, Mazancovým svěřencům se nevyhýbaly zdravotní trable. Obzvlášť citelná byla ztráta dobrého střelce Jiřího Půhoného. Kvůli zlomenině na ruce nedohrál ani Daniel Vrdlovec.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).