SPORT

HOKEJOVÉ OHLÉDNUTÍ: Deváté místo? Hlavně nepřeceňovat

9. dubna 2014, 08:28, téma HOKEJ, Petr Fišer
HOKEJOVÉ OHLÉDNUTÍ: Deváté místo? Hlavně nepřeceňovat Šumperk - Dosáhli na umístění, které neuniklo ani pozornosti starosty města. Proto je po posledním utkání pozval na oficiální setkání. Hokejisté Šumperka vyhráli skupinu o udržení a uhájením deváté pozice přepsali klubovou historii. V první lize nikdy neskončili lépe.

POZITIVA

Povedlo se jim to s výběrem, jehož nedílnou součástí bylo osm odchovanců a pět hráčů, kteří na Tyršově stadionu působí delší dobu. S ohledem na nezbytnou stabilizaci to nejsou špatná čísla.
I když se v Šumperku pořád dokola skloňoval postup do play-off, prvotním cílem byla záchrana. Draci jsou sice klubem zabezpečeným, na druhou stranu se s mnoha soutěžními konkurenty nemohou ekonomicky rovnat. Zároveň je ovšem potřeba zmínit i to, že například nováček z Havířova se s podobným rozpočtem do elitní osmičky vměstnal bez větších potíží. Hned na první pokus!

NEGATIVA

Přestože se deváté místo jeví jako sympatické, nemělo by se nijak zvlášť přeceňovat. Kdyby totiž v konkurenčním Mostu nepochybili při vyřizování jedné hráčské smlouvy a březnové vítězství Severočechů v Šumperku zůstalo v platnosti a nemuselo se zkontumovat, Salithu by ve vyrovnaném pořadí patřila "tradiční" jedenáctá příčka. Na tom, že tři roky po sobě více či méně přešlapuje na místě, konečný result nic zásadního nemění. Svým způsobem je to pořád stejná písnička, které některé diváky omrzela. Na průměrných návštěvách to bylo znát. Ač dosahovali Draci podobných výsledků jako v minulé sezoně, znatelně se to odrazilo i na narůstajícím počtu záporných ohlasů a nejrůznějších připomínek. Takhle negativní a nepřející atmosféru šumperský hokej dlouho nepamatuje. Dobře to vnímali i samotní hráči. "Doufám, že jsme naštvali všechny ty, co chtěli, ať spadneme," napsal na svoji facebookovou stránku jen pár minut po vítězné záchranářské pojistce v Českých Budějovicích týmový kapitán Aleš Holík.

BUDOUCNOST

Šumperk nejspíš prodělá větší změny než obvykle. Hlavní kouč Radek Kučera by se měl dočkat oficiálního asistenta, ve hře je i možnost společné letní přípravy. Zatím po ní prahl marně. K pohybům dojde bezpochyby i v hráčském kádru. Velmi nejistá je další budoucnost brankářské jedničky Tomáše Štůraly, který by mohl zůstat v extraligovém Zlíně. Ambicióznější kluby budou čeřit vodu i kolem obránce Sedláka nebo perspektivního forvarda Žálčíka. V případě druhého jmenovaného, který je kmenovým hokejistou pražské Sparty, se hlasitě spekuluje o jeho odchodu do Jihlavy. Kučeru a spol. nečeká nic jednoduchého. Čáře přes rozpočet se rovnalo i předčasné a poněkud záhadné ukončení smlouvy v případě dvou opor z uplynulých ročníků Jakuba Hulvy a Adama Červenky v průběhu rozehraného ročníku.

HRÁČ SEZONY

Jednoznačná volba - Tomáš Sedlák. Nejproduktivnější zadák celé soutěže zářil jako nejjasnější hvězda. Hlavně směrem dopředu byl těžko překonatelný. Důležitými příspěvky se na historickém výsledku podepsal výraznou měrou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.