SPORT

Hokejové léto

18. června 2008, 09:31, simi
Kdo by si myslel, že hokejisté mají práci jen v sezoně, když hrají zápasy, byl by na velkém omylu. Přinášíme Vám trochu novinek z činnosti hokejistů a managementu.
Již nějaký ten čas běží hokejisty nenáviděná, ale nezbytná část přípravy, a to tréninky na suchu. Naši Draci polykají dvoufázové tréninkové dávky pod vedením Petra Rutara. Nabírání síly a kondice je však zpestřeno i několika velice zajímavými akcemi. Nejprve šumperští hokejisté přehráli ve fotbale tým Hrabišína, posléze remizovali na půdě Postřelmova 3:3 s tím, že poté nový brankář Pavel Maláč dokázal, že ani fotbalová branka mu není cizí a vychytal vítězství Draků na penalty. Hokejisté si vyzkoušeli i tenisovou raketu při exhibičním turnaji v Zábřeze a za týden změří své síly i s místními florbalisty Asperu.

Pro příští sezonu bude pro fanoušky přichystána novinka v podobě sady nových dresů, jenž jsou jedna celá žlutá včetně stulpen a kalhot a druhá celá modrá. Tuto zajímavou kombinaci bude oblékat i několik nových nebo staronových tváří. V bráně by měl zaujmout místo jedničky již dříve zmiňovaný Pavel Maláč. Druhá velká předsezonní posila Tomáš Němčický angažmá v Šumperku ukončil dříve než začal. Do obrany přišlo duo Vrtík, Prostředník, které doplní stávající beky jako Špeldu, Ondráčka či Novotného. Největší změny přichází v útoku, ale snad kromě Michala Vymazala, který ovšem v Šumperku již také působil, se jedná o známá jména z postupového roku 2006/07. Do Šumperka se vracejí Martinka, Novosad, Ohnutek nebo Čížek. K tomu zůstávají a bojovat o postup budou asi největší ofenzivní esa Meluzín a Bařica. Šumperský útok doplní ještě mladí odchovanci, kteří loni vybojovali postup do extraligy juniorů. Jeden z nejvýraznějších talentů hrající minulou sezonu v Šumperku Matěj Pekr ovšem nebude uvolněn svým mateřským klubem, Uničovem.

To je výčet několika příchodů a odchodů z řad Draků, vedení se však pořád snaží kádr posílit, což bude třeba, jelikož hrací systém je pro týmy z východní skupiny příliš krutý a o postup do první ligy bude moci bojovat pouze vítěz východního play-off. A to nebude při účasti celků jako Hodonín, Technika, Přerov, Prostějov nebo Vsetín nic lehkého.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.6.2008 08:19
Titulek: Je libo basketbal?
Autor: Ondřej Šich
69
Fotbal, tenis, florbal...to je dobré..a co takhle zkusit si i basketbal?? Basketbalisté postupují do druhé ligy hokejsté z ní padají...myslím že by to mohlo být dobré srovnání =)
Reagovat
Datum: 25.6.2008 17:42
Titulek: hokej
Autor: Johánek
67
V Šumperku již nic jiného než druhá liga se hrát v hokeji nebude.S tím se budeme muset smířit.Prostě ekonomické zázemí na víc není a nebude(tedy na vyšší soutěž,aby bylo správně pochopeno).
Reagovat