SPORT

Hokejové léto

18. června 2008, 09:31, simi
Kdo by si myslel, že hokejisté mají práci jen v sezoně, když hrají zápasy, byl by na velkém omylu. Přinášíme Vám trochu novinek z činnosti hokejistů a managementu.
Již nějaký ten čas běží hokejisty nenáviděná, ale nezbytná část přípravy, a to tréninky na suchu. Naši Draci polykají dvoufázové tréninkové dávky pod vedením Petra Rutara. Nabírání síly a kondice je však zpestřeno i několika velice zajímavými akcemi. Nejprve šumperští hokejisté přehráli ve fotbale tým Hrabišína, posléze remizovali na půdě Postřelmova 3:3 s tím, že poté nový brankář Pavel Maláč dokázal, že ani fotbalová branka mu není cizí a vychytal vítězství Draků na penalty. Hokejisté si vyzkoušeli i tenisovou raketu při exhibičním turnaji v Zábřeze a za týden změří své síly i s místními florbalisty Asperu.

Pro příští sezonu bude pro fanoušky přichystána novinka v podobě sady nových dresů, jenž jsou jedna celá žlutá včetně stulpen a kalhot a druhá celá modrá. Tuto zajímavou kombinaci bude oblékat i několik nových nebo staronových tváří. V bráně by měl zaujmout místo jedničky již dříve zmiňovaný Pavel Maláč. Druhá velká předsezonní posila Tomáš Němčický angažmá v Šumperku ukončil dříve než začal. Do obrany přišlo duo Vrtík, Prostředník, které doplní stávající beky jako Špeldu, Ondráčka či Novotného. Největší změny přichází v útoku, ale snad kromě Michala Vymazala, který ovšem v Šumperku již také působil, se jedná o známá jména z postupového roku 2006/07. Do Šumperka se vracejí Martinka, Novosad, Ohnutek nebo Čížek. K tomu zůstávají a bojovat o postup budou asi největší ofenzivní esa Meluzín a Bařica. Šumperský útok doplní ještě mladí odchovanci, kteří loni vybojovali postup do extraligy juniorů. Jeden z nejvýraznějších talentů hrající minulou sezonu v Šumperku Matěj Pekr ovšem nebude uvolněn svým mateřským klubem, Uničovem.

To je výčet několika příchodů a odchodů z řad Draků, vedení se však pořád snaží kádr posílit, což bude třeba, jelikož hrací systém je pro týmy z východní skupiny příliš krutý a o postup do první ligy bude moci bojovat pouze vítěz východního play-off. A to nebude při účasti celků jako Hodonín, Technika, Přerov, Prostějov nebo Vsetín nic lehkého.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.6.2008 08:19
Titulek: Je libo basketbal?
Autor: Ondřej Šich
71
Fotbal, tenis, florbal...to je dobré..a co takhle zkusit si i basketbal?? Basketbalisté postupují do druhé ligy hokejsté z ní padají...myslím že by to mohlo být dobré srovnání =)
Reagovat
Datum: 25.6.2008 17:42
Titulek: hokej
Autor: Johánek
91
V Šumperku již nic jiného než druhá liga se hrát v hokeji nebude.S tím se budeme muset smířit.Prostě ekonomické zázemí na víc není a nebude(tedy na vyšší soutěž,aby bylo správně pochopeno).
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).