SPORT

Hokejové drama s postupovým koncem. Od středy se hraje semifinálová série s hodonínskými Drtiči

14. března 2018, 18:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Hokejové drama s postupovým koncem. Od středy se hraje semifinálová série s hodonínskými Drtiči Šumperk - Hokejisté Šumperka minimálně zopakují výsledek z minulé sezóny, kdy rovněž usilovali o postup do finále. Stejně jako před rokem jim čtvrtfinálový soupeř kladl velký odpor. Kopřivnice si vynutila pátý zápas a ani v něm neprodávala kůži lacino.

 Důležitost nedělního utkání byla znát. Na Tyršově stadiónu se poprvé během play off sešla solidní návštěva, která navíc vytvářela bouřlivou atmosféru. Draci se s uzdraveným Ostřanským, ale bez nemocného Kovaříka cítili ve výtečné kulise jako ryby ve vodě. V páté minutě vedli 2:0! Po nahození od Gewieseho a účinné práci dojíždějícího Hrocha se od zadního mantinelu odražený puk dostal až k Michalu Vymazalovi, jenž z výhodné pozice dokázal zamířit přesně.
Neomylná byla i koncovka Lukáše Králíka. Útočným pásmem pronikající Cink ještě brankáře Hromadu nepřekonal, jeho kolega z první formace už ano. Za provokativní oslavu u kopřivnické střídačky si ho pozval na pohovor rozhodcovský štáb.

Šumperská nadvláda trvala do deváté minuty. Zadák Schejbal nezvládl situaci za svatyní střeženou gólmanem Lakosilem a po bleskové přihrávce od Červenky snížil v pokleku skórující Ondřej Sluštík.
Podobného přehmatu se 34 vteřin před úvodní sirénou dopustili i hosté. Pracovitý Fischer ideálním způsobem uvolnil Vymazala a dračí rychlonožka udeřila potřetí.
V prostřední části padaly góly pouze v přesilovkách. S chutí hrající Vymazal ve 25. minutě nalil černou gumu na hůl Jakuba Schejbala, jehož dělovková pumelice z prostoru mezi kruhy málem protrhla síť.
Severomoravané odpověděli téměř vzápětí. Vyloučeného Bažanta „osvobodili“ od zbytku trestu po pouhých devíti sekundách. Souhře mezi nahrávajícím Suchým a bez přípravy střílejícím Štěpánkem nescházelo k brankové dokonalosti vůbec nic.

Nad tím, aby se veškeré dění odvíjelo v rámci hokejových zákonů, poprvé v sérii dohlíželi dva delegovaní zápasoví soudci. Ve třetí třetině se nerozpakovali odpískat čtyři fauly Kopřivnice za sebou, čímž ji odsoudili ke dlouhému strádání v oslabení.
Drakům se v početních výhodách vůbec nedařilo. Rádi mohli být jen za to, že v nich ukrajovali herní čas. Téměř dvouminutová přesilovková převaha čtyři na tři v podání hostujícího celku byla daleko nebezpečnější. Spolehlivě chytající Lakosil se musel důkladně otáčet, žlutomodří si prožili několik horkých chvilek.
Protože ustáli všechny bez úhony, „tatrováci“ sáhli v úplném závěru k risku bez Hromady. V zisk jej nepřetavili. Po obětavém zákroku kapitána Sedláka dovezl kotouč do prázdné klece Daniel Vachutka.
„Ze srdce mi spadl velký kámen. Nepředpokládal jsem, že se z Kopřivnice vyklube tak těžký soupeř. Do poslední sekundy hráli houževnatě, silově a maximálně bojovně. Sice jsme drželi dvougólové vedení, ale pořád jsme si nemohli být ničím jistí. Stačilo, aby dali kontaktní branku a mohlo být zle. Všechno jsme podřídili disciplíně, hájení náskoku a hře na jistotu. A to i v přesilovkách. Úkoly byly takové, abychom to za každou cenu dotáhli do vítězného konce,“ prozradil trenér Jozef Zavadil.

Systém druholigového play off se mu vůbec nezamlouvá. „Ten, kdo ho vymyslel, je nejspíš nemocný člověk nebo blázen. Zápasy jdou tak rychle za sebou, že nemáte šanci zregenerovat, dostat se z laktátu a vyplavit z unavených končetin kyselinu mléčnou. Zvlášť když dohrajete a bez večeře musíte trávit několik hodin v autobuse. Něco takového je proti fyziologii. Po návratu z Kopřivnice jsme byli na stadiónu do jedné v noci a každý musel povinně do kádě se sněhem, ledem a studenou vodou. Celé prodloužení jsme tam dohrávali na osm hráčů,“ konstatoval nakrknutě.
Zatímco jeho svěřenci podstoupili vyčerpávající drama na pět zápasů, Hodonín dva týdny pouze trénoval. „Jednoznačně budou odpočinutí, my naopak unavení. Převážně točíme jen třináct kluků, o čtyřech pětkách nemůže být řeč. Dostali den a půl volno s tím, že jsme jim rozepsali přesné pokyny, co mají doma dělat. A to včetně stravy. Uvidíme. Buď se tak zocelíme, že nás nikdo nezastaví, nebo nás přejedou. Dobře bruslí, jsou celkem silní v rozích a nechybí jim ani herní kvalita,“ vyjádřil se Zavadil na adresu hodonínských Drtičů.

PÁTÉ ČTVRTFINÁLE

ŠUMPERK – KOPŘIVNICE 5:2 (3:1, 1:1, 1:0). Branky: 3. Vymazal (Hroch, Gewiese) – 1:0, 5. Králík (Cink) – 2:0, 9. Sluštík (Červenka) – 2:1, 20. Vymazal (Fischer, Půhoný) – 3:1, 25. Schejbal (Vymazal, Půhoný) – 4:1, 26. Štěpánek (Suchý) – 4:2, 60. Vachutka (Sedlák) – 5:2. Rozhodčí Škrobák a Koziol, vyloučení 4:10, využití 1:1, 1000 diváků.
DRACI ŠUMPERK: Lakosil – Řezáč, Sedlák, Gewiese, Schejbal, Ďurkáč, Bažant – Vachutka, Cink, Králík - Hroch, Vymazal, Půhoný – Ostřanský, Lehečka, Fischer – Šťáva. Náhradníci: R. Svoboda, Müller, Skopal.

PROGRAM SEMIFINÁLE

STŘEDA 14. BŘEZNA: 18.00 Hodonín – Šumperk. PÁTEK 16. BŘEZNA: 18.00 Šumperk – Hodonín. NEDĚLE 18. BŘEZNA: 17.00 Hodonín – Šumperk. ÚTERÝ 20. BŘEZNA: 18.00 Šumperk – Hodonín (případné čtvrté utkání). ČTVRTEK 22. BŘEZNA: 18.00 Hodonín – Šumperk (případný pátý zápas).

ČTVRTFINÁLOVÉ RESUMÉ


SOBOTA 3. BŘEZNA: Šumperk – Kopřivnice 6:0. PONDĚLÍ 5. BŘEZNA: Kopřivnice – Šumperk 3:2. STŘEDA 7. BŘEZNA: Šumperk – Kopřivnice 5:1. PÁTEK 9. BŘEZNA: Kopřivnice – Šumperk 3:2 pn. NEDĚLE 11. BŘEZNA: Šumperk – Kopřivnice 3:2. Konečný stav série – 3:2.


Foto: Petr Fišer

V Kopřivnici Tomáše Sedláka rozhodně nemilují. Platí to o hráčích i o fanoušcích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.