Hokejisté nezaháleli ani ve svátek

29. října 2008, 10:10, simi
Hokejisté nezaháleli ani ve svátek Ani ve státní svátek 28. října si od hokeje neodpočinuli šumperští hokejisté. Svá utkání odehrála jak mládež, dorostenci a junioři s Vítkovicemi, tak i muži, které čekal duel v Prostějově.
Šumperský A - tým se poslední dobou výkonnostně zvedá a pod vedením Radka Kučery kráčí od vítězství k vítězství. Jiný než tříbodový zisk si také fanoušci nedokázali představit v úterním zápase na ledě posledního Prostějova. Tak lehký zápas to navzdory postavení Jestřábů v tabulce nebyl. Draci se sice ujali vedení díky Čížkovi, avšak Prostějov dokázal zásahy Piluši a Staňka otočit vývoj utkání. Na konci druhé třetiny ale strhli vedení a potažmo celý zápas na svou stranu znovu Draci, když se trefy  Brunce a Vymazala vměstnaly mezi 38. a 39. minutu. V závěrečné dvacetiminutovce potvrdili výhru Šumperku kapitán Meluzín a do prázdné branky Hulva.

HK Jestřábi Prostějov - Salith Šumperk  2:5

Podobně jako dospělí v Prostějově načali svůj zápas ve Vítkovicích také junioři. Vedení 1:0, o které se postaral Žálčík, nevydrželo do druhé přestávky, kdy vítkovičtí mladíci otočili skóre ve svůj prospěch. V 44. minutě ještě dokázal vyrovnat Svoboda, ale to byla ze strany Mladých Draků labutí píseň. Vítkovice třemi góly v dalším průběhu třetí třetiny strhli vítězství a tři body na svou stranu.

HC Vítkovice Steel - Salith Šumperk  5:2

Doposud poslední dorostenci nastupovali do svého utkání se stejně starými hráči Vítkovic jako jasní outsideři a jejich odevzdaný výkon bez výraznějšího odporu prakticky nemohl skončit jinak než debaklem. Zarážející je fakt, že na stadionu bylo v průběhu ospalého utkání ticho. Žádné hecování ze strany realizačního týmu Šumperku a celková marnost většiny Šumperáků na ledě. Když se k tomu připočte i nepřesvědčivý výkon obou gólmanů, výsledek 3:10 je více než odpovídající.

Salith Šumperk - HC Vítkovice Steel  3:10