SPORT

Hokej: druhý skok přímo do jámy lvové

14. září 2013, 07:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
Šumperk - Nic těžšího je snad ani nemohlo potkat. Hokejisté Šumperka se po jednoznačné středeční porážce v Mladé Boleslavi chystají na druhý skok přímo do jámy lvové. Bude to peklo nebo ráj?

Jak už se pomalu stává tradicí, předsezonní los první ligy jim znovu nepřál. „Tři roky po sobě to není optimální, vždycky nafasujeme nejsilnější možné soupeře,“ povzdechl si trenér Draků Radek Kučera. „Nedá se nic dělat, jednou stejně musíme narazit na všechny mančafty. A hrát se dá s každým. Je potřeba jít do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát.“

Draci si poprvé před vlastním publikem zahrají v sobotu od 17 hodin a domácí pevnost budou hájit proti Olomouci! „Pro fanoušky to bude bezpochyby velké lákadlo,“ věřil před očekávaným derby Kučera.

Sám dobře ví, že k případnému skalpu sebevědomých Kohoutů povede jedině nadprůměrný výkon. Svěřenci Petra Fialy a šumperského rodáka Jiřího Dopity z devíti přátelských zápasů prohráli jediný. A sice ten poslední na půdě extraligového Třince. V prvním mistrovském utkání zdolali na svém stadionu kousavou Třebíč 3:1.


Pozor na nedodržování řádu!

Elektrizující souboj se nebude odehrávat jen na ledové ploše, ale i v zaplněném hledišti. Mohlo by praskat ve švech. „Diváky bychom chtěli upozornit na to, že od nové sezony platí zpřísněná pravidla ze strany svazu ohledně bezpečnosti na stadionu. Pokud by došlo k překročení nastavených hranic, klub by mohl být potrestán až milionovou pokutou!“ varoval nový člen vedení Jaroslav Svoboda. „V krajním případě by to hraničilo až s likvidací klubu. Proto bude každý, kdo se zapojí do šarvátek, neuposlechne pořadatelskou službu nebo napadne rozhodčího, bez milosti vykázán ze stadionu,“ navázal na svého kolegu Radek Kučera.
Maximální opatření budou provázet už sobotní svátek s Olomoucí, tradiční bitva o trůn krajského vládce patří mezi horkokrevnější a tím pádem i mezi krajně rizikové. Fanouškovské strkanice a bitky mezi dvěma nespřátelenými tábory nebyly v minulosti ničím ojedinělým. Nejednou tekla i krev.

V bráně nejspíš s Kašíkem

Kučera v úvodu sezony postrádá Tomáše Štůralu. Brankářská jednička při zranění Luboše Horčičky vypomáhá extraligovému Zlínu, kterému stále patří. V Šumperku je pouze na hostování. Ve čtvrtečním večeru chránila svatyni Valachů v dalekém Litvínově, kde byl odstartován nový extraligový ročník.
Štůralovo volné místo v šumperské sestavě zaplnil v Mladé Boleslavi Libor Kašík. Další zlínský gólman ve žlutomodrém dresu nejspíš naskočí i do sobotního střetnutí s Olomoucí. A bude to neuvěřitelně pikantní záležitost. Mladý hokejista totiž v uplynulé sezoně táhl svými výbornými výkony právě kohoutí smečku a nepřiměřeným chováním ve vzájemných duelech se Šumperkem si proti sobě popudil nejednoho dračího příznivce.

SOBOTNÍ PROGRAM

14. ZÁŘÍ: 17.00 Šumperk – Olomouc, Havlíčkův – Havl. Brod, Třebíč – Budějovice, Kadaň – Boleslav, Litoměřice – Ústí, Beroun – Most, Jihlava – Benátky.

Reportáž ze sobotního šlágru nebude chybět v úterním čísle týdeníku TÝDEN.Foto: Petr Fišer
Nejedno krajské derby mezi Šumperkem a Olomoucí provázaly komplikace v hledišti.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.