KULTURA

Hobit se vydává na Neočekávanou 3D cestu

30. listopadu 2012, 14:33, mid, MB
Hobit se vydává na Neočekávanou 3D cestu Zábřeh – Fanoušci legendární fantasy ságy se konečně dočkali. Peter Jackson se vrací do Středozemě. Netrpělivě vyhlížená česká premiéra filmu Hobit: Neočekávaná cesta je za dveřmi. Film, který dějově předchází Oscary ověnčenou trilogii Pán prstenů, zamíří v polovině prosince také do zábřežského kina RETRO.
„První díl Hobita promítáme v kině Retro 14. – 16. a potom 29. prosince. Vstupenky na jednotlivá představení je možné rezervovat na www.kinoretro.cz, kde naleznete i informace o prodeji vstupenek,“ upřesnila vedoucí zábřežského kina Retro Věra Smrčková.

 

Bilbo Pytlík, strýc Froda z Pána prstenů, se navzdory hobití domácké povaze vydává na pouť napříč Středozemí. Jeho cesta vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry a skřety, smrtelnými obřími pavouky, kouzelníky i elfy. Skromný Bilbo bude muset prokázat nejen velkou dávku odvahy, ale také lstivosti. Díky ní mimo jiné získá do vlastnictví Glumova „miláška", všemocný Sauronův Prsten. Dobrodružství si Bilbo Pytlík na své výpravě užije opravdu více než dost.

Tým režiséra Petera Jacksona používal při natáčení Hobita nejmodernější digitální technologie – nativní 3D a špičkové kamery, které nabízejí plynulý pohyb v akčních scénách.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.