ZPRÁVY

Hnutí PRO-REGION pokořilo ve volbách ODS i TOP 09

16. října 2014, 16:24, redakce, placená reklama
Hnutí PRO-REGION pokořilo ve volbách ODS i TOP 09 Překvapivých 8,51% procent hlasů získalo v komunálních volbách v Šumperku hnutí PRO-REGION. V městském zastupitelstvu usednou dva jeho zástupci. Výsledek svědčí o tom, že významná část šumperské veřejnosti chce zásadní změny ve vedení města. Volby také jasně ukázaly, že PRO-REGIONu důvěřují voliči mnohem více, než některým velkým politickým stranám.
 "Získali jsme dva mandáty v šumperském zastupitelstvu. Stačilo pouze pár hlasů a měli bychom ještě o mandát víc. Přeskočili jsme velké strany, jako ODS i TOP 09. Z nově vzniklých uskupení jsme v Šumperku dosáhli nejlepšího výsledku. Považujeme to za mimořádný úspěch především proto, že budeme mít přístup k informacím, které jsme připraveni zprostředkovávat veřejnosti. Chceme totiž znovu vrátit do hry o osud města občany Šumperka," komentuje výsledek voleb lídr hnutí Zdeňka Dvořáková Kocourková. "Máme příjemnou povinnost poděkovat veřejně všem voličům, kteří se rozhodli nás v komunálních volbách podpořit. Každý hlas, který jsme dostali, je pro nás důkazem, že děláme to, co má pro lidi smysl. Na ulici se od voleb setkávám s pozitivními ohlasy široké veřejnosti, která se raduje z našeho zvolení," dodává Jaroslav Horák, nový zastupitel z iniciativy PRO-REGION.

Úspěchem ve volbách ovšem aktivity hnutí nekončí. "Při sobotním čekání na volební výsledky jsme stihli projednat i stanovy nového spolku PRO-REGION, který je logicky dalším navazujícím krokem v cestě za prosazováním našeho programu," říká Zdeňka Dvořáková Kocourková. Brány spolku budou otevřeny všem regionálním občanským aktivistům i veřejnosti. Spolek chce pořádat besedy a diskuze k aktuálním tématům z celého regionu a věnovat se jim na svých stránkách www.pro-region.cz.

Podle dalšího člena hnutí se z výsledků komunálních voleb v Šumperku dá usuzovat nejen to, že klesá autorita velkých politických stran, ukazují také, že současný starosta Zdeněk Brož silně ztrácí důvěru svých voličů. "V roce 2010 dostal Zdeněk Brož 3 664 hlasů, v roce 2014 už je to pouhých 1 700 hlasů. Před svým zvolením do senátu se veřejnosti zavázal, že post starosty opustí. Slovo ale nedodržel. To není jeho jediný přehmat a není to jediným důvodem, proč bychom se starostou Brožem do koalice v žádném případě nevstoupili. Dalším důvodům se poměrně dopodrobna věnujeme na našem webu a facebooku "pro-region"," upozorňuje Petr Blažek, kterého voliči preferenčními hlasy posunuli z 5. místa kandidátky PRO-REGIONu na třetí.

Hnutí PRO-REGION vzniklo na jaře letošního roku jako dobrovolné uskupení občanů, kteří se nechtějí smířit s ekonomickou a morální devastací města i regionu.


m


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru