ZPRÁVY

Hnutí PRO-REGION pokořilo ve volbách ODS i TOP 09

16. října 2014, 16:24, redakce, placená reklama
Hnutí PRO-REGION pokořilo ve volbách ODS i TOP 09 Překvapivých 8,51% procent hlasů získalo v komunálních volbách v Šumperku hnutí PRO-REGION. V městském zastupitelstvu usednou dva jeho zástupci. Výsledek svědčí o tom, že významná část šumperské veřejnosti chce zásadní změny ve vedení města. Volby také jasně ukázaly, že PRO-REGIONu důvěřují voliči mnohem více, než některým velkým politickým stranám.
 "Získali jsme dva mandáty v šumperském zastupitelstvu. Stačilo pouze pár hlasů a měli bychom ještě o mandát víc. Přeskočili jsme velké strany, jako ODS i TOP 09. Z nově vzniklých uskupení jsme v Šumperku dosáhli nejlepšího výsledku. Považujeme to za mimořádný úspěch především proto, že budeme mít přístup k informacím, které jsme připraveni zprostředkovávat veřejnosti. Chceme totiž znovu vrátit do hry o osud města občany Šumperka," komentuje výsledek voleb lídr hnutí Zdeňka Dvořáková Kocourková. "Máme příjemnou povinnost poděkovat veřejně všem voličům, kteří se rozhodli nás v komunálních volbách podpořit. Každý hlas, který jsme dostali, je pro nás důkazem, že děláme to, co má pro lidi smysl. Na ulici se od voleb setkávám s pozitivními ohlasy široké veřejnosti, která se raduje z našeho zvolení," dodává Jaroslav Horák, nový zastupitel z iniciativy PRO-REGION.

Úspěchem ve volbách ovšem aktivity hnutí nekončí. "Při sobotním čekání na volební výsledky jsme stihli projednat i stanovy nového spolku PRO-REGION, který je logicky dalším navazujícím krokem v cestě za prosazováním našeho programu," říká Zdeňka Dvořáková Kocourková. Brány spolku budou otevřeny všem regionálním občanským aktivistům i veřejnosti. Spolek chce pořádat besedy a diskuze k aktuálním tématům z celého regionu a věnovat se jim na svých stránkách www.pro-region.cz.

Podle dalšího člena hnutí se z výsledků komunálních voleb v Šumperku dá usuzovat nejen to, že klesá autorita velkých politických stran, ukazují také, že současný starosta Zdeněk Brož silně ztrácí důvěru svých voličů. "V roce 2010 dostal Zdeněk Brož 3 664 hlasů, v roce 2014 už je to pouhých 1 700 hlasů. Před svým zvolením do senátu se veřejnosti zavázal, že post starosty opustí. Slovo ale nedodržel. To není jeho jediný přehmat a není to jediným důvodem, proč bychom se starostou Brožem do koalice v žádném případě nevstoupili. Dalším důvodům se poměrně dopodrobna věnujeme na našem webu a facebooku "pro-region"," upozorňuje Petr Blažek, kterého voliči preferenčními hlasy posunuli z 5. místa kandidátky PRO-REGIONu na třetí.

Hnutí PRO-REGION vzniklo na jaře letošního roku jako dobrovolné uskupení občanů, kteří se nechtějí smířit s ekonomickou a morální devastací města i regionu.


m


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.