ZPRAVODAJSTVÍ

Hledá se ANOnym. Jméno nadutce zůstává záhadou

30. července 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – „Rudánku, utři si pocintanou bradu od mlíka a běž prudit jinam“ – to je reakce, kterou před několika dny zveřejnilo šumperské hnutí ANO jako odpověď na internetový dotaz předsedy městské Studentské rady Rudolfa Brože, jenž se ptal na okolnosti cesty vedení města do Číny. Celá kauza rozezlila šéfa hnutí Andreje Babiše, s jehož souhlasem byla facebooková stránka šumperských „anařů“ zablokována. Kdo je autorem příspěvku, nechce místní buňka ANO zveřejnit.

 „Nevhodná reakce na dotaz návštěvníka našich facebookových stránek rozhodně nebyla vyjádřením postoje naší strany. Panu Brožovi jsme se již omluvili a on omluvu přijal. Kdo byl autorem příspěvku ale zveřejňovat nebudeme. Každopádně jsme již podnikli takové kroky, aby se podobná situace nemohla opakovat,“ uvedl místostarosta Šumperka za hnutí ANO Jakub Jirgl.

Podle vyjádření Martina Janíčka, bývalého předsedy šumperských anařů, měl k úpravě facebookových stránek ještě před několika měsíci přístup právě současný místostarosta města Jirgl, dále radní Martin Hoždora a Marek Prchal, šéfmarketér hnutí ANO. „Mně byl přístup už začátkem roku odebrán,“ dodal Janíček.

Autorství sporného příspěvku šumperský místostarosta odmítl a radní Hoždora nezvedal minulý týden telefon, takže se jeho vyjádření nepodařilo získat. V předchozích vyjádřeních ale oba popřeli, že by byl autorem jeden z nich.

Facebooková stránka šumperských anařů je teď mimo provoz.


Diskuze pod tímto článkem byla odstraněna z důvodu protiprávního charakteru některých příspěvků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.