ZPRAVODAJSTVÍ

Hledá se ANOnym. Jméno nadutce zůstává záhadou

30. července 2019, 11:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – „Rudánku, utři si pocintanou bradu od mlíka a běž prudit jinam“ – to je reakce, kterou před několika dny zveřejnilo šumperské hnutí ANO jako odpověď na internetový dotaz předsedy městské Studentské rady Rudolfa Brože, jenž se ptal na okolnosti cesty vedení města do Číny. Celá kauza rozezlila šéfa hnutí Andreje Babiše, s jehož souhlasem byla facebooková stránka šumperských „anařů“ zablokována. Kdo je autorem příspěvku, nechce místní buňka ANO zveřejnit.

 „Nevhodná reakce na dotaz návštěvníka našich facebookových stránek rozhodně nebyla vyjádřením postoje naší strany. Panu Brožovi jsme se již omluvili a on omluvu přijal. Kdo byl autorem příspěvku ale zveřejňovat nebudeme. Každopádně jsme již podnikli takové kroky, aby se podobná situace nemohla opakovat,“ uvedl místostarosta Šumperka za hnutí ANO Jakub Jirgl.

Podle vyjádření Martina Janíčka, bývalého předsedy šumperských anařů, měl k úpravě facebookových stránek ještě před několika měsíci přístup právě současný místostarosta města Jirgl, dále radní Martin Hoždora a Marek Prchal, šéfmarketér hnutí ANO. „Mně byl přístup už začátkem roku odebrán,“ dodal Janíček.

Autorství sporného příspěvku šumperský místostarosta odmítl a radní Hoždora nezvedal minulý týden telefon, takže se jeho vyjádření nepodařilo získat. V předchozích vyjádřeních ale oba popřeli, že by byl autorem jeden z nich.

Facebooková stránka šumperských anařů je teď mimo provoz.


Diskuze pod tímto článkem byla odstraněna z důvodu protiprávního charakteru některých příspěvků.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Vyhrajte exkluzivně dvě vstupenky na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek. Příběh dvou přátel, kteří spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny, uvede kulturní dům v Zábřehu ve středu 30. října od 19 hodin.


Soutěžní otázka:
Ve kterém komediálním televizním seriálu České televize vynikl Martin Hofmann?

1. Kost!
2. Ostrava!
3. Most!

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Václava Neckáře se skupinou Bacily, který šumperský Dům kultury uvede 3. listopadu vyhrávají Jarmila Dokoupilová ze Šumperka a Anna Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.