SPORT

Historie z minulé sezóny se neopakovala. Prestižní fotbalové derby rozhodla velká losinská produktivita

13. září 2017, 13:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Historie z minulé sezóny se neopakovala. Prestižní fotbalové derby rozhodla velká losinská produktivita Velké Losiny - Když se odvěcí okresní rivalové utkali na rapotínském stadiónu v minulé sezóně, tehdejší nováček krajského přeboru zaskočil favorizovaného soupeře vítězným gólem v závěru utkání. V neděli se nic podobného neopakovalo. Fotbalisté Velkých Losin si během zápasu vypracovali tříbrankové vedení a žádné komplikace nepřipustili.

 RAPOTÍN – VELKÉ LOSINY
0:3 (0:1)
KRAJSKÝ PŘEBOR


Kdo s příchodem do hlediště otálel, nechal si ujít bleskovou změnu stavu. Probíhala teprve 4. minuta, když Nýdecký našel centrovaným míčem Žídka, který ho sklepl hlavou pro Jana Mičundu a ten se z malého vápna nespletl.
V herně vyrovnané partii byly k vidění převážně náznaky šancí. Rapotínu nechyběla snaha, jenže měl rezervy v nepřesné koncovce nebo pohořel na zákrocích brankáře Hataly. Vytáhlý gólman dokázal vyřešit možnosti Maňky, Indry a Valenty.
Zápasový chleba se lámal v 56. minutě. Po odpískané standardní situaci a centru do šestnáctky se zmocnil balónu Jan Gargulák, jenž prostřelil skrumáž před sebou a zvýšil na 0:2.
Rapotínští fotbalisté plynule navazovali na marné počínání z prvního dějství. Přelstít a překonat losinskou defenzívu v čele s bezchybným Dominikem Hatalou se jim nedařilo, ať už pro to dělali cokoliv. Nejblíže ke gólu byli při křížném pokusu Tomáše Maňky, který se rozplácl o tyčku.
Sázka na jednu kartu v podobě vabank hry se svěřencům trenéra Romana Maňky nevyplatila. Nejenže nepřinesla kýžený zisk, ale navíc umožnila ukázkově zakombinovat dvojici mladíků Žák – Hegner. Společnými silami uvolnila staršího spoluhráče Lukáše Kováče, jenž sám před brankou nezaváhal. „Zápas provázela výborná atmosféra a odehrával se ve sportovním duchu. Kdyby takových utkání bylo víc, nikdo by se určitě nezlobil. Rapotín neprodal kůži lacino a předvedl solidní výkon. V náš prospěch mluvila daleko větší produktivita a také více štěstíčka. Tentokrát se přiklonilo na naši stranu,“ uvedl po vítězném derby losinský funkcionář Milan Grézl.
„Nezbývá, než souhlasit. Ani zdaleka jsme nebyli tolik efektivní jako soupeř. K tomu se v naší hře objevila spousta nepřesností. V některých fázích jsme to zbytečně zkoušeli vrchem na úkor účelnějších kombinací po zemi,“ navázal na svého kolegu rapotínský bafuňář Milan Stratil.

BRANKY

4. Mičunda, 56. J. Gargulák, 87. L. Kováč. Diváci: 540.

RAPOTÍN

Šafář – B. Hudec, M. Strnad, Michal Kocourek, Holomek – O. Vicenec, T. Valenta, Indra, T. Maňka – Martin Kocourek, Hymr. Střídali: 46. Š. Hudec, 74. Nemeth, 74. Duc, 86. Draňa, 86. Bartoník.

VELKÉ LOSINY

Hatala – J. Zatloukal, J. Gargulák, Kupčík, Nýdecký – H. Hegner, A. Bureš, Žák, M. Kobza – M. Žídek, Mičunda. Střídali: 46. L. Kováč, 46. Trunkát, 72. Jankovič, 86. Pecháček, 88. Ondráček.
 

Foto: Petr Fišer

Rapotínské mužstvo, jehož kapitánem je Tomáš Indra, sehrálo s rivalem smolné utkání.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.