KULTURA

Historicky první titul Film Friendly získává filmová kancelář Jeseníky

12. května 2015, 10:00, redakce
Historicky první titul Film Friendly získává filmová kancelář Jeseníky Šumperk, Jeseníky - Prvním držitelem ocenění Film Friendly určeném regionálním subjektům, které jsou nejvstřícnější filmařům, se stala filmová kancelář Jeseníky. Vítězná agentura Jeseníky Film Office se v minulosti podílela například na natáčení snímků Krásno, Díra u Hanušovic nebo aktuálně na dokumentu Krajina.

 Díky vstřícnému jednání získala od filmových producentů velmi dobré ohlasy. Kancelář zvítězila díky aktivní komunikaci s filmaři, efektivní koncepci získávání filmových projektů pro region a následnému zužitkování audiovizuálních děl k propagaci Jeseníků.
Předání proběhlo první květnový víkend v průběhu slavnostního zakončení filmového festivalu Finále Plzeň v přímém přenosu České televize. Cenu převzal Jan Závěšický, předseda správní rady Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu. „Máme z ocenění velkou radost a doufáme, že vítězství v soutěži na náš kraj upozorní další filmaře. Snažíme se aktivně pracovat s filmovým průmyslem, protože přináší do regionu peníze i návštěvníky. Doufáme, že nám vydrží podpora našich členů a partnerů, Olomouckého kraje a dalších veřejných i soukromých hráčů, za kterou moc děkujeme a bez které by to nešlo,“ uvedl Závěšický.

Filmy zviditelní celý kraj

„Zviditelnění Olomouckého kraje je vždy dobrou zprávou. Pokud se náš region stane díky filmařům oblíbenou a vyhledávanou destinací, přinese to určitě další příležitosti v oblasti rozvoje cestovního ruchu. Jesenicko má velký turistický potenciál a jsem rád, že se díky filmové kanceláři Jeseníky prezentuje v tom nejlepším světle,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.
Velkou předností kanceláře Jeseníky Film Office byla její schopnost ukázat se jako „film friendly“ i potenciálním návštěvníkům. „V Jeseníkách umí skvěle využít popularity úspěšných filmově turistických produktů v návaznosti na filmy Alois Nebel, Krásno či Kladivo na čarodějnice,“ doplnila Monika Palatková, generální ředitelka agentury CzechTourism.
Sdružení cestovního ruchu Jeseníky spolupracuje také na vzniku mnoha televizních pořadů a dokumentů o Jeseníkách. Letos navíc spouští projekt oficiální zážitkové karty Jeseniky Pass, která nabídne turistům systém slev a bonusů u poskytovatelů služeb. Právě karta Jeseníky Pass bude také využívat popularity v Jeseníkách natočených filmů, sdružení totiž chystá vydat mimořádnou edici karty hosta Jeseniky Pass s filmovými motivy.


foto: Jana Houšková

V přenosu České televize převzali významné ocenění Film Friendly Lenka Dusová a Jan Závěšický ze Sdružení cestovního ruchu Jeseníky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.5.2015 10:29
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
84
122
Závěšický? To je ten, co není schopen za 4 roky rozjet regionální kartu? Pro komedianty, kteří točí, jací tady žijí blbci se může roztrhat, však podpora místních podnikatelů pomocí karty slev počká...
Reagovat
Datum: 12.5.2015 11:43
Titulek: Naopak jsem pro
Autor: :-)
146
105
Podpora filmařině je správná věc. Dost už tu lidi plivali na Ondru Sokola a jeho Krásno. Copak jste zůstali v pravěku? Taky už bylo spočítáno (autor Radek Auer), že na takové práci není kraj tratný. Přečtěte si to třeba tady http://www.sumperk.info/zpravodajstvi/kultura/filmari-prinasi-jesenikum-vehlas-i-finance-1502/.
A taky se říká, že kdo se má za blbce, ten blbcem zpravidla je a bude.
Reagovat
Datum: 12.5.2015 12:52
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
69
100
Jenom se z toho nepotentujte...
Reagovat
Datum: 12.5.2015 16:51
Titulek: Jenže JAK jsou Jeseníky ve zmíněných filmech
Autor: Anonym
91
139
Díra u Hanušovic, Krásno, Alois Nebel zobrazeni. Obyvatelé Jeseníků jsou úchylové, mentálně retardovaní prosťáčkové.
Reagovat
Datum: 12.5.2015 16:54
Titulek: Bez titulku
Autor: :-)
95
101
A v Kladivu na čarodějnice jsme za morální vzory. Cukrová bouda je taky pěkná sonda do našich duší. Možná by bylo fajn se nebrat tak vážně, jinak se z toho zblázníte. :-)
Reagovat
Datum: 12.5.2015 19:09
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
105
112
V pohodě, ať si Sokol točí o Šumperku jako o díře buranů. Ale proč mu na to dávat peníze? Vždyť platit někomu za to, že z vás udělá pitomu je přece k smíchu. Jinak pokud jste se ve filmu poznal, tak samozřejmě proti tomu nic nemám.
Reagovat
Datum: 12.5.2015 17:02
Titulek: Trafikant politolog ČSSD Závěšický je stále v dozorčí radě
Autor: Anonym
119
Lesy České republiky, s.p.? No jo, je. To je neuvěřitelné, co si profesionální soc. dem. štěnice Závěšický dovoluje.
PhDr. JAN ZÁVĚŠICKÝ, dat. nar. 26. března 1982
Reissova 1498/13, 787 01 Šumperk
Den vzniku členství: 10. října 2014
(výpis z obchodního rejstříku, Lesy České republiky, s.p.)
Reagovat
Datum: 12.5.2015 17:42
Titulek: Kdo nominoval do Lesů nominanta Závěšického a jak
Autor: Anonym
143
102
Závěšického předložil JUDr. Jiří Georgiev, Ph.D., vrchní ředitel Sekce správní Ministerstva zemědělství ČR pod 1. náměstkem ministra Jiřím Jirsou KDU-ČSL (náměstek Jirsa byl do r. 2014 asistent europoslankyně Zuzany Roithové). Georgiev je podle Obchodního rejstříku od 29. dubna 2014 oprávněn jednat Jménem Ministerstva zemědělství ve státním podniku Lesy České republiky. Georgiev byl předtím vysokoškolský lektor na vysoké škole ODS CEVRO, zabýval se dějinami politického myšlení 19. století a dějinami vekostatkářských stran a od 15. června 2011 za premiéra Nečase a konkubíny Nagyové nastoupil jako zástupce vrchního ředitele Sekce pro evropské záležitosti na Úřad vlády.

Datum: 30.09.2014
Čas: 12:40 h
Předkladatel: MZe
Posuzovaná osoba: PhDr. Jan Závěšický

Průběh projednávání:
Po úvodním slovu předkladatele, kterého zastupoval JUDr. Jiří Georgiev, Ph.D., vrchní ředitel, nominant Závěšický stručně představil podnik, do jehož dozorčí rady je nominován (Lesy České republiky, s.p.). Dle jeho slov se jedná o klíčový státní podnik, a to zejména z důvodu ekonomické a hospodářské úlohy lesa. Dalším klíčovým aspektem je environmentální a v neposlední řadě také kulturní a společenský přínos lesa. Nominant Závěšický se věnoval hospodářským ukazatelům podniku, dle jeho slov podnik stabilně zvyšuje zisk. Jako svoji hlavní roli při práci v dozorčí radě vidí zejména podporu komunikace podniku s aktéry veřejné správy/samosprávy, vztahy podniku s veřejností, chtěl by přispět k dobrému fungování podniku.

V následném rozhovoru s členy Vládního výboru pro personální nominace se rozebíraly jednotlivé pracovní pozice zastávané nominantem Závěšickým, jeho zkušenosti jak z akademického světa, tak veřejného sektoru, jeho zkušenosti s evropskými fondy. Diskutovaly se úspěchy a neúspěchy pracovní kariéry nominanta Závěšického. Nominant Závěšický se zamýšlel nad způsobem motivace pracovních kolegů, nad způsobem řízení kolektivu, nad způsobem prosazování nepopulárních kroků. Za klíčovou dovednost pro působení ve státní správě považuje
loajalitu, nominant Závěšický se označil za týmového hráče. Nominant Závěšický se zamýšlel, jaká je role státního podniku ve vztahu ke sponsoringu, k finančním darům, které podnik rozděluje, i jaký on osobně má na tyto aktivity názor. Dotazy padaly i na časové možnosti nominanta Závěšického pro výkon činnosti v dozorčí radě.

Přijaté závěry:
Vládní výbor pro personální nominace doporučuje vyslovit s personální nominací do dozorčí rady podniku Lesy České republiky, s.p., souhlas.

Hlasování:
Ing. Pavel Dvořák pro návrh, Mgr. Lenka Jirsa Pavlátková pro návrh, Ing. Yvona Charouzdová pro návrh.
Jednání skončilo v 13:22 h.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.