SPORT

Historickou sezonu si chtějí prožít i mladí florbaloví "asperáci"

1. dubna 2014, 21:28, téma FLORBAL, Petr Fišer
Historickou sezonu si chtějí prožít i mladí florbaloví "asperáci" Šumperk - Hokejisté se prokousali až k historickému umístění. Stejně jako basketbalisté, kteří se kvalifikovali do play-off ze druhé pozice po základní části. Ještě tím neřekli poslední slovo. Našlápnuto k přepsání klubových dějin mají i šumperští florbalisté. Na postup útočí hned ve dvou nejsledovanějších kategoriích.

 V neděli se rozhodne o osudu třetiligových juniorů. Jestli zvládnou oba domácí zápasy, definitivně odrazí nápor dotírajícího Uničova a jako vítěze skupiny je nemine baráž o vyšší soutěž. Jistě by to bylo proti Petrovicím, hrálo by se systémem fotbalové Ligy mistrů doma - venku. "Plníme to, co jsme před sezonou slibovali. Věřil jsem, že je to reálný cíl. Jsem přesvědčený o tom, že to dokážeme," tvrdil optimisticky trenér Jiří Trávníček a pokračoval: "Máme to ve svých rukách.“

Jeho svěřenci v předchozích dvou duelech ani jednou neinkasovali. Litovli nasázeli potupného "bůra", mohelnickému béčku dokonce tenisového kanára. Nejpřesnější střeleckou práci odváděl Paloušek, autor čtyř branek. Vidět byl i Filip Jáně, společně s Tomášem Křivohlávkem a Jindřichem Kamlarem nejčastější sběratel gólových skalpů. Dohromady obstarali šedesát zásahů do černého.
NEDĚLNÍ PROGRAM: 6. DUBNA - SH na gymnáziu: 8.30 Šumperk - Přerov, 12.35 Šumperk - Hranice.

Nahoru chtějí i muži

Dvacetkrát dokázal napnout síť i Michal Vařeka. Letní posila mužského Asperu z nedaleké Mohelnice se v novém prostředí rychle zabydlela a zařadila se k největším oporám mladého týmu, který momentálně okupuje průběžnou čtvrtou pozici. Postup se bude týkat nejlepší trojice, výjimku představuje pouze přerovská rezerva. Hanáci nemůžou o patro výš z jednoduchého důvodu - působí tam klubové áčko. "I tak to bude ještě hodně těžké. V půlce a na konci dubna nás kromě Přerova čeká i nevyzpytatelný Rožnov. S Bohumínem a Uničovem bychom si měli poradit," přemítal Jiří Trávníček, muž několika funkcí, jenž je v mužích součástí prvního útoku. "Všichni uděláme maximum pro to, aby to vyšlo. Zatímco junioři už si "dvojku" vyzkoušeli, pro muže by to bylo vůbec poprvé. Druhá liga se v Šumperku ještě nikdy nehrála," burcoval nepřímo před vrcholem sezony zručný útočník.


Foto: Petr Fišer

Jiří Trávníček je optimista. V postupový konec věří v obou případech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.