KULTURA

Hip hop allstarz

17. března 2008, 03:54, Rejdakce
Hip hop allstarz Šumperk - Již po několikáté bude patřit zábřežský kulturní dům hip-hopové párty pod názvem "hip hop allstarz".
„Na akci vystoupí řada českých i slovenských špiček tohoto hudebního stylu. Hlavním lákadlem se pro tentokrát stal slovenský raper ZVERINA a český bývalý freestylista "TAFROB", který k nám dorazí z Brna,“ láká Tomáš Ginther.

I v djingu se ukáží špičky ČR a SR. Z Olomouce přijede zahrát a rozhecovat lidi "DTONATE" z Brna "DJane SARAH", která bude hrát jako předskokanka v Praze na koncertě Rihhany, což svědčí o jejích kvalitách. Ze Slovenska přijede spolu se Zverinou DJ JAZZY a párty doladí místní DJ LooP.

„Aby toho nebylo málo, tak se na akci předvedou tanečníci, a jak jinak než česká špička a to ve stylu street dance. Budou proti sobě soupeřit T-basse z Hradce Králové a Alyaschca crew z Olomouce. Soupeřit budou o finanční a věcné ceny. Další "battle" o věcné ceny od sponzorů bude určen pro návštěvníky a to battle v beatboxu,“
doplňuje Tomáš Ginther.


Zverina aka tatranský pes, zvaný též Fikus M.U.C. (jeho starý pseudonym), pochází z malé vesnice blízko Popradu a patří k jedním z nejzábavnějších mcs naší scény. V roce 2005 mu vyšlo album "Svetlo v tme", které mu otevřelo dveře ke koncertním pódiím ve většině velkých měst na Slovensku. Na albu hostovala taková jména jako Miky Mora, Čistychov, Moja Reč, Kardinál Korec (H16), atd. a tématicky bylo velmi různorodé. Věnoval se jak vážnějším tématům, tak i klasickým párty záležitostem. Také se objevil jako host na VECovom albu, aneb v kolaboraci s Čistychovem a Miky Morem v treku "Akcia Jasná". Nedávno mu také vyšlo vinylové EP se skladbami z debutového alba. Zverina získal také jméno jako „freestyle MC“, když se zúčastnil slovenských battle, ale vyhrál také battle v Praze o 50 000,- Kč. Jeho koncerty jsou proslavené enormním nasazením a tím, že nikdo v sále nezůstane v klidu. Na koncertech Zverinu provází DJ Hlavolam (na střídačku s DJ Jazzym).


TAFROB - jeden z nejnadanějších českých mcs, svou rapovou kariéru nastartoval v kapele ZW Cirkus, kam ho před 7–8 lety přitáhl zakladatel původní sestavy Jiří Walker. Prvotní nezdar a neúspěch se pro něj stal hnacím motorem k tvrdému tréninku a již za pár let slavil první úspěchy na poli freestyle battlů. Po prvním vyhraném souboji na jednom z prvních freestyle contestů na akcích Foundation následovala celá řada vítězství, korunovaná ziskem trofeje pro vítěze na Foundation finále. To znamenalo otevřenou cestu až k prvnímu titulu neoficiálního krále českého freestyle rapu na druhém Hip-hop Kempu. Tuto korunu třímá dodnes a prakticky nenašel sobě rovného konkurenta. S kapelou ZW Cirkus (Tafrob, Jiří Walker, Dj Maztah) objel velkou část země, v roce 2004 skupina na labelu XProduction / Zee Prime vydala vinyl singl Já bych si přál / Obě strany mince, který se může pochlubit celkem slušnou prodejností a za rok a půl je prakticky vyprodán. Nedlouho po té začíná Tafrob koketovat se sólo kariérou a postupně dává dohromady koncept svého debutového sólo alba. Celkem hlasitě o sobě dal vědět na sklonku minulého roku, kdy změnil label a na nově založené značce Blind Deaf přinesl nový zvuk v podobě kontroverzního singlu Nuda v Brně. Se svým parťákem Dj Maztahem dává dohromady novou koncertní show a kolaboruje s mnoha mcs, jako například Jay Diesel, Idea Fatte, Moja Reč a další. Pomyslný vrchol v jeho battle kariéře je účast ve velkém finále RapFightu, kde se utká společně s Marpem a Zverinou o 100 000,- Kč. Koncem roku 2006 by mělo vyjít na labelu Blind Deaf Tafrobovo album.
Předprodej je zahájen v Olomouci v Titty Twister shopu, v Šumperku  v  Dark Duck  shopu a v Zábřeze v místním kulturním domě. V předprodeji je cena vstupenky 100,- Kč a na místě si navštěvníci budou muset  připlatit 30,- Kč.

 Akce se koná v Zábřeze v Kulturním domě a datum je určeno na 21.března 2008 -  20. hodinu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.