KULTURA

Hip hop allstarz

17. března 2008, 03:54, Rejdakce
Hip hop allstarz Šumperk - Již po několikáté bude patřit zábřežský kulturní dům hip-hopové párty pod názvem "hip hop allstarz".
„Na akci vystoupí řada českých i slovenských špiček tohoto hudebního stylu. Hlavním lákadlem se pro tentokrát stal slovenský raper ZVERINA a český bývalý freestylista "TAFROB", který k nám dorazí z Brna,“ láká Tomáš Ginther.

I v djingu se ukáží špičky ČR a SR. Z Olomouce přijede zahrát a rozhecovat lidi "DTONATE" z Brna "DJane SARAH", která bude hrát jako předskokanka v Praze na koncertě Rihhany, což svědčí o jejích kvalitách. Ze Slovenska přijede spolu se Zverinou DJ JAZZY a párty doladí místní DJ LooP.

„Aby toho nebylo málo, tak se na akci předvedou tanečníci, a jak jinak než česká špička a to ve stylu street dance. Budou proti sobě soupeřit T-basse z Hradce Králové a Alyaschca crew z Olomouce. Soupeřit budou o finanční a věcné ceny. Další "battle" o věcné ceny od sponzorů bude určen pro návštěvníky a to battle v beatboxu,“
doplňuje Tomáš Ginther.


Zverina aka tatranský pes, zvaný též Fikus M.U.C. (jeho starý pseudonym), pochází z malé vesnice blízko Popradu a patří k jedním z nejzábavnějších mcs naší scény. V roce 2005 mu vyšlo album "Svetlo v tme", které mu otevřelo dveře ke koncertním pódiím ve většině velkých měst na Slovensku. Na albu hostovala taková jména jako Miky Mora, Čistychov, Moja Reč, Kardinál Korec (H16), atd. a tématicky bylo velmi různorodé. Věnoval se jak vážnějším tématům, tak i klasickým párty záležitostem. Také se objevil jako host na VECovom albu, aneb v kolaboraci s Čistychovem a Miky Morem v treku "Akcia Jasná". Nedávno mu také vyšlo vinylové EP se skladbami z debutového alba. Zverina získal také jméno jako „freestyle MC“, když se zúčastnil slovenských battle, ale vyhrál také battle v Praze o 50 000,- Kč. Jeho koncerty jsou proslavené enormním nasazením a tím, že nikdo v sále nezůstane v klidu. Na koncertech Zverinu provází DJ Hlavolam (na střídačku s DJ Jazzym).


TAFROB - jeden z nejnadanějších českých mcs, svou rapovou kariéru nastartoval v kapele ZW Cirkus, kam ho před 7–8 lety přitáhl zakladatel původní sestavy Jiří Walker. Prvotní nezdar a neúspěch se pro něj stal hnacím motorem k tvrdému tréninku a již za pár let slavil první úspěchy na poli freestyle battlů. Po prvním vyhraném souboji na jednom z prvních freestyle contestů na akcích Foundation následovala celá řada vítězství, korunovaná ziskem trofeje pro vítěze na Foundation finále. To znamenalo otevřenou cestu až k prvnímu titulu neoficiálního krále českého freestyle rapu na druhém Hip-hop Kempu. Tuto korunu třímá dodnes a prakticky nenašel sobě rovného konkurenta. S kapelou ZW Cirkus (Tafrob, Jiří Walker, Dj Maztah) objel velkou část země, v roce 2004 skupina na labelu XProduction / Zee Prime vydala vinyl singl Já bych si přál / Obě strany mince, který se může pochlubit celkem slušnou prodejností a za rok a půl je prakticky vyprodán. Nedlouho po té začíná Tafrob koketovat se sólo kariérou a postupně dává dohromady koncept svého debutového sólo alba. Celkem hlasitě o sobě dal vědět na sklonku minulého roku, kdy změnil label a na nově založené značce Blind Deaf přinesl nový zvuk v podobě kontroverzního singlu Nuda v Brně. Se svým parťákem Dj Maztahem dává dohromady novou koncertní show a kolaboruje s mnoha mcs, jako například Jay Diesel, Idea Fatte, Moja Reč a další. Pomyslný vrchol v jeho battle kariéře je účast ve velkém finále RapFightu, kde se utká společně s Marpem a Zverinou o 100 000,- Kč. Koncem roku 2006 by mělo vyjít na labelu Blind Deaf Tafrobovo album.
Předprodej je zahájen v Olomouci v Titty Twister shopu, v Šumperku  v  Dark Duck  shopu a v Zábřeze v místním kulturním domě. V předprodeji je cena vstupenky 100,- Kč a na místě si navštěvníci budou muset  připlatit 30,- Kč.

 Akce se koná v Zábřeze v Kulturním domě a datum je určeno na 21.března 2008 -  20. hodinu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.