KULTURA

Herecký koncert Hany Maciuchové

17. září 2012, 14:15, redakce
Herecký koncert Hany Maciuchové Zábřeh – Divadelní představení Žena Vlčí mák, ve kterém exceluje herečka Hana Maciuchová, uvede kulturní dům v Zábřehu v pátek 21. září. Monodrama francouzské autorky Noelle Chateletové se vysmívá dnešnímu kultu mládí a povrchní krásy, kde stáří a zkušenost jsou často brány jenom jako handicap. Je monologem ženy na prahu sedmdesátky, která žije vzpomínkami a má pocit, že to nejhezčí má už dávno za sebou. Pak ale potká muže a prožije cit, jaký dosud nepoznala.

Herecké začátky Hany Maciuchové, rodačky z nedalekého Šternberku, jsou spjaty s olomouckým Divadlem Oldřicha Stibora. Ještě během studií na DAMU začala hrát v pražském divadle Za branou, v roce 1971 odešla do Vinohradského divadla, kterému zůstala věrná až do současnosti. V následujících letech se stala především populární seriálovou herečkou, vystupovala např. v seriálu Chalupáři nebo v kultovní dietlovské sáze Nemocnice na kraji města, kde si zahrála žárlivou manželku jednoho z lékařů. Nejnověji se objevuje například v „novácké“ Ulici. V letech 2008 a 2009 získala cenu TýTý pro nejlepší televizní herečku. Hrála i ve filmech Samotáři, Lucie, postrach ulice nebo Člověk proti zkáze, kde ztvárnila hlavní ženskou postavu – manželku Karla Čapka Olgu Scheinpflugovou.

„Hra Žena Vlčí mák je určena každému, kdo má rád Hanu Maciuchovou, vlídný humor a silný příběh o lásce. Každému dříve narozenému člověku, který si myslí, že už má život za sebou, ale i těm mladším, kteří se snaží pochopit jednání starších lidí,“ uvedl k představení Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).