KULTURA

Herecký koncert Hany Maciuchové

17. září 2012, 14:15, redakce
Herecký koncert Hany Maciuchové Zábřeh – Divadelní představení Žena Vlčí mák, ve kterém exceluje herečka Hana Maciuchová, uvede kulturní dům v Zábřehu v pátek 21. září. Monodrama francouzské autorky Noelle Chateletové se vysmívá dnešnímu kultu mládí a povrchní krásy, kde stáří a zkušenost jsou často brány jenom jako handicap. Je monologem ženy na prahu sedmdesátky, která žije vzpomínkami a má pocit, že to nejhezčí má už dávno za sebou. Pak ale potká muže a prožije cit, jaký dosud nepoznala.

Herecké začátky Hany Maciuchové, rodačky z nedalekého Šternberku, jsou spjaty s olomouckým Divadlem Oldřicha Stibora. Ještě během studií na DAMU začala hrát v pražském divadle Za branou, v roce 1971 odešla do Vinohradského divadla, kterému zůstala věrná až do současnosti. V následujících letech se stala především populární seriálovou herečkou, vystupovala např. v seriálu Chalupáři nebo v kultovní dietlovské sáze Nemocnice na kraji města, kde si zahrála žárlivou manželku jednoho z lékařů. Nejnověji se objevuje například v „novácké“ Ulici. V letech 2008 a 2009 získala cenu TýTý pro nejlepší televizní herečku. Hrála i ve filmech Samotáři, Lucie, postrach ulice nebo Člověk proti zkáze, kde ztvárnila hlavní ženskou postavu – manželku Karla Čapka Olgu Scheinpflugovou.

„Hra Žena Vlčí mák je určena každému, kdo má rád Hanu Maciuchovou, vlídný humor a silný příběh o lásce. Každému dříve narozenému člověku, který si myslí, že už má život za sebou, ale i těm mladším, kteří se snaží pochopit jednání starších lidí,“ uvedl k představení Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.