KULTURA

Helenu Vondráčkovou nahradí Jana Kirschner

20. června 2018, 10:00, Ondřej Polák
Helenu Vondráčkovou nahradí Jana Kirschner Dolní Studénky – Pořadatelé festivalu Hudba bez hranic museli minulý týden řešit hned několik starostí najednou. Nejenže si převzali trestní oznámení od agentury Heleny Vondráčkové, která starostu Radima Sršně zažalovala pro pomluvu a vydírání, ale rovněž museli za avizovanou „hvězdu“ hledat náhradu do hlavního programu.

 V pátek 22. června nakonec vystoupí v kulturním areálu v Dolních Studénkách společně s Václavem Neckářem a kapelou Obzzor slovenská zpěvačka Jana Kirschner s doprovodnou skupinou.
Čtrnáctý ročník Hudby bez hranic, který se uskuteční od pátku 22. do neděle 24. června v Dolních Studénkách i na dalších místech na Šumpersku, představí celkem pět stovek účinkujících!
„Festival vznikal jako přehlídka dechových hudeb a mažoretek, ale v programu dostávají prostor i jiné hudební žánry jako jazz, ska, pop, punk nebo rock. Letos potvrdilo účast šestnáct kapel a mažoretkových skupin z pěti zemí,“ upřesnil organizační ředitel festivalu Radim Sršeň.
Třídenní přehlídka vytáhne největší programový trumf hned na úvod. Už v pátek 22. června zaplní kulturní areál v Dolních Studénkách stovky posluchačů, aby se staly svědky koncertu Václava Neckáře a jeho kapely Bacily a zpěvačky Jany Kirschner se skupinou. Ještě před tím se na úvod v devatenáct hodin představí v roli předskokana formace Obzzor ze Zábřeha.
V sobotu 23. června od půl desáté dopoledne projdou dechové hudby s mažoretkami ulicemi v centru Šumperka a následně budou koncertovat „na Točáku“ a v parku „U sovy“ před vlastivědným muzeem. 


Foto: archiv

Festivalu dechových hudeb a mažoretek Hudba bez hranic se letos zúčastní pět stovek účinkujících z pěti zemí.

Koncert filmové hudby s projekcí

Odpoledne se program přesune do Dolních Studének, kde od 13.45 projde obcí paprskový průvod. Na něj po čtrnácté hodině navážou vystoupení jednotlivých účastníků festivalu v místím kulturním areálu. Sobotní večer vyvrcholí unikátním Koncertem filmové hudby s videoprojekcí a sborem v podání Dechového orchestru Zábřeh. Poté publikum pobaví zábavová kapela Méďa Band.
Nedělní odpoledne bude věnováno satelitním koncertům v obcích Místní akční skupiny Šumperský venkov, letos konkrétně v bludovských lázních.

Počet návštěvníků roste

„Každý rok se počet posluchačů festivalu zvyšuje, což nám dělá ohromnou radost. Loni přišlo na všechny festivalové akce více jak pět tisíc návštěvníků. Letos se tuto hranici pokusíme posunout zase o kousek dál,“ směje se umělecký ředitel přehlídky Lubomír Vepřek.
Zahraničními hosty čtrnáctého ročníku budou orchestry z Polska, Malty, Finska a Slovenska. „Celkově se na festivalu představí bezmála pět stovek účastníků,“ spočítal Sršeň. Hudba bez hranic není jen hudební přehlídkou, ale také festivalem setkávání mladých lidí z evropských zemí. Jim i posluchačům umožňuje poznávat historii, kulturu a mentalitu evropských sousedů. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.6.2018 17:10
Titulek: Matka Sršňová a Sršeň zase slavili
Autor: B'nai B'rith
32
jejich zednářský svátek?! S Janou Kirschner. Že jim tam děláte publikum za 220 korun vstupenka, pitomci.
Reagovat
Datum: 27.6.2018 08:34
Titulek: Re: Matka Sršňová a Sršeň zase slavili
Autor: Jenda Benda
41
Závist?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.