SPORT

Házenkářská rozlučka se zvrhla v kanonádu, hostitelé pokořili hranici čtyřiceti gólů

14. prosince 2016, 15:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Házenkářská rozlučka se zvrhla v kanonádu, hostitelé pokořili hranici čtyřiceti gólů Šumperk - Rozhodně to nebyl zápas, v němž by dominovaly obrany. Šumperští házenkáři si na rozlučku s letošním sportovním rokem schovali kanonádu, kterou korunovali nepříliš častým pokořením čtyřicetigólové hranice. Jejich ofenzivní řádění odnesl krajský rival z Uničova.

 DRUHÁ LIGA
ŠUMPERK – UNIČOV 42:29 (18:10)


Pro Šumperk málo oblíbený soupeř měl v sobotním utkání k dispozici jen dva náhradníky a pouze jednoho gólmana. V porovnání s daleko početnější lavičkou domácího celku to byl značný nepoměr.
Strážce uničovské svatyně se měl od úvodních minut co otáčet. A nutno říct, že zpočátku držel šumperské střelce docela zkrátka. Kromě vlastního umu se mohl spolehnout na pomoc brankové konstrukce, která mu píchla hned několikrát. V jeho prospěch mluvila i skutečnost, že nejedna rána směřující na osíťovanou klec letěla z nepřipravených pozic.
Hostitelé si premiérové vedení v zápase vypracovali až po sedmnácti minutách hry. Tomáš Laštůvka se v rozháraném úvodu nebál vzít zodpovědnost na sebe a byl to právě on, kdo pomaleji se rozjíždějící týmový diesel vyměnil za výkonnější motor. Šumperk vyhrál povedenou pasáž 6:1 a donutil trenéra Uničova, aby si zažádal o oddechový čas.
Hanákům příliš nepomohl. Hodně kazili, kupili jednu chybu za druhou a evidentně se jim přestávalo dařit na všech frontách. Vrcholem narůstajícího zmaru byla zahozená sedmička v poslední vteřině první části. Hrdinou okamžiku se stal brankář Ošťádal.
Svěřenci hrajícího kouče Petra Korce na začátku druhého dějství nepřipouštěli žádné komplikace a rychle si vybudovali luxusní náskok až dvanácti gólů. S pocitem, že je rozhodnuto, ale ubrali nohu z plynu. Jako by jejich lokomotiva vychladla. Přestali běhat, počínali si laxně a neodpovídajícím přístupem si koledovali o zbytečné potíže. „Hoši, samo to nepůjde!“ varoval Korec své mužstvo při narychlo svolané poradě. A rozhodně nemluvil jen tak do větru.
Uničovským maximem bylo snížení na rozdíl pěti branek. Od té chvíle se šumperský stroj znovu rozjel na plné otáčky a bavil vděčné publikum útočnou smrští. Do děravého ementálu se nejčastěji zakousával Michal Kubáček, jehož úspěšnost při střelecké produkci z větších vzdáleností byla téměř stoprocentní.
Ve zbytku střetnutí šlo jen o to, jestli se domácím házenkářům povede nasázet magickou čtyřicítku. Dosáhli na ni dvě minuty před koncem. Pivot Radek Hejný ji na světelném ukazateli vyčaroval při kompletaci vlastního čistého hattricku. Až na jedinou výjimku se do gólových statistik zapsali všichni hráči na straně vítězného týmu.
GÓLOVÝ VÝVOJ – 1:3, 4:4, 8:6, 12:7, 15:8, 18:10, 22:11, 26:21, 30:22, 34:23, 40:27.

TJ ŠUMPERK

Ošťádal, Příhoda – Kubáček 11, Petrtýl 9, Laštůvka 6, Hejný 3, Hromek 3, M. Šmíd 3, Mikuláš 2, Sedlák 2, Drechsler 1, M. Kučera 1, Korec 1, Bartl.


Foto: Petr Fišer

Michal Kubáček odehrál po svém návratu do Šumperka nejlepší utkání. Uničovské konto zatížil jedenácti trefami do černého.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.12.2016 23:21
Titulek: Bez titulku
Autor: Martin Pavlu
172
147
Tak Radku a mas to za flasku 😀
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.