SPORT

Házenkářská mlátička řádila i v lize, Zubří ubila dvanácti góly! „Od Davida to byl špatný výkon,“ vtipkoval na adresu produktivní spojky trenér Petr Korec

21. září 2016, 15:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Házenkářská mlátička řádila i v lize, Zubří ubila dvanácti góly! „Od Davida to byl špatný výkon,“ vtipkoval na adresu produktivní spojky trenér Petr Korec Šumperk - Má formu. Začátek nové sezóny zastihl Davida Petrtýla ve výtečném střeleckém rozpoložení. Produktivní spojka házenkářského Šumperka po patnáctibrankovém koncertu, který rozehrála v pohárovém duelu s Olomoucí, řádila stylem černé ruky i v prvním střetnutí dalšího ročníku druhé ligy. Gólově se prosadila dvanáctkrát.

 DRUHÁ LIGA
TJ ŠUMPERK – LESANA ZUBŘÍ 34:27 (16:13)


„Byl to od něj špatný výkon. Vždyť se o tři góly pohoršil,“ vtipkoval po vítězném duelu trenér domácího celku Petr Korec. „Tentokrát jeho kanonáda ve větší míře vyplývala ze spolupráce s Tomášem Laštůvkou a Michalem Kubáčkem, jehož návrat do Šumperka je pro celé mužstvo velkým oživením,“ pochvaloval si hrající kouč přítomnost exolomouckého dlouhána.
Až do 40. minuty to bylo jako na houpačce. Víkendový duel připomínal rozbouřené moře s velkými vlnami. Každý chvilku tahal pilku. „Oběma mančaftům se dařilo střídavě. Několikrát jsme vedli o čtyři a více branek, soupeř ale vzniklé manko dokázal stáhnout nebo dokonce vyrovnat. Zlomilo se to až v závěrečné dvacetiminutovce. Nejpovedenější úsek hry, který v našem podání trval necelou čtvrthodinu, jsme vyhráli 9:2. Po přestávce nám chvíli trvalo, než jsme se srovnali s osobním bráněním Toma Laštůvky,“ prohlásil Petr Korec.
Nehrálo se v rukavičkách. Rozhodčí vylučovali hned desetkrát, domácího Mikuláše po zásahu do protihráčova obličeje dokonce odměnili červenou kartou. „I když v naší hře pořád zůstává dost chyb, nebylo to špatné. Jsme dál než před rokem, což platí i o fyzické kondici. Proti Zubří sehrála svoji roli. Taky se nám dařila postavená obrana, soupeř měl s jejím překonáváním evidentní problémy. Chtěli jsme, aby si zahráli všichni, a to se podařilo. Bylo nás hodně, mohli jsme točit pět spojek, odvedli jsme solidní práci, máme první body. Myslím si, že můžeme být na úvod spokojeni,“ bilancoval šumperský kormidelník.

BRANKY: Ošťádal, Příhoda – Petrtýl 12, Kubáček 7, Laštůvka 5, Korec 3, Hejný 3, Sedlák 2, Hromek 1, M. Šmíd 1, Mikuláš, Drechsler, M. Kučera, Bartl.

DALŠÍ PROGRAM

25. ZÁŘÍ: Polanka n. O. – Šumperk. 2. ŘÍJNA: Šumperk – Rožnov. 8. ŘÍJNA: Vsetín – Šumperk. 16. ŘÍJNA: Šumperk – MHK Karviná. 22. ŘÍJNA: Holešov – Šumperk. 13. LISTOPADU: Šumperk – Velká Bystřice B. 20. LISTOPADU: Litovel B – Šumperk. 27. LISTOPADU: Šumperk – Luhačovice. 3. PROSINCE: Frýdek-Místek B – Šumperk. 11. PROSINCE: Šumperk – Uničov.Foto: Petr Fišer
Pokud jde o brankářský post, v Šumperku mají kam sáhnout. Zkušenému Ošťádalovi kryje záda snaživý Kamil Příhoda.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.