ZPRÁVY

Hasiči vytáhli na Štědrý den motorové pily

27. prosince 2012, 13:25, ar
Šumpersko - Poměrně klidnou štědrovečerní službu letos prožili hasiči na Šumpersku. Na rozdíl od minulosti nemuseli asistovat u žádných nebezpečných událostí. Úplnou idylu ale přesto neměli. Do terénu vyjížděli kvůli popadaným stromům. Vše se však obešlo bez zranění a jen s minimálními škodami.

„Šumperští hasiči evidovali 24. prosince pět ostrých zásahů. Jednalo se o popadané dřeviny, které se k zemi skácely zřejmě pod tíhou mokrého sněhu a silné ledovky,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Na území celého okresu nedošlo během Štědrého dne k jedinému požáru, což sami hasiči považují za malý zázrak. Neštěstí od svíček a prskavek se totiž v minulých letech odehrávala v regionu pravidelně a nezřídka způsobila statisícové škody. „Časté byly zejména požáry od adventních věnců. Rizikovou skupinu tvoří v těchto případech hlavně starší lidé, kteří jsou zvyklí na klasické svíčky,“ připomněla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Například 7. ledna 2011 pohltily plameny rodinný dům v Zábřehu, jako příčinu požáru později vyšetřovatelé určili právě hořící svíčku, od které se plameny rozšířily na vnitřní vybavení domu.

Zvýšené riziko požárů potrvá až do konce topné sezóny. Hasiči současně upozorňují na používání zábavní pyrotechniky. Oheň dokáží spolehlivě zažehnout i zdánlivě vyhořelé světlice nebo oblíbené létající lampiony.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).