ZPRÁVY

Hasiči vytáhli na Štědrý den motorové pily

27. prosince 2012, 13:25, ar
Šumpersko - Poměrně klidnou štědrovečerní službu letos prožili hasiči na Šumpersku. Na rozdíl od minulosti nemuseli asistovat u žádných nebezpečných událostí. Úplnou idylu ale přesto neměli. Do terénu vyjížděli kvůli popadaným stromům. Vše se však obešlo bez zranění a jen s minimálními škodami.

„Šumperští hasiči evidovali 24. prosince pět ostrých zásahů. Jednalo se o popadané dřeviny, které se k zemi skácely zřejmě pod tíhou mokrého sněhu a silné ledovky,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Na území celého okresu nedošlo během Štědrého dne k jedinému požáru, což sami hasiči považují za malý zázrak. Neštěstí od svíček a prskavek se totiž v minulých letech odehrávala v regionu pravidelně a nezřídka způsobila statisícové škody. „Časté byly zejména požáry od adventních věnců. Rizikovou skupinu tvoří v těchto případech hlavně starší lidé, kteří jsou zvyklí na klasické svíčky,“ připomněla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Například 7. ledna 2011 pohltily plameny rodinný dům v Zábřehu, jako příčinu požáru později vyšetřovatelé určili právě hořící svíčku, od které se plameny rozšířily na vnitřní vybavení domu.

Zvýšené riziko požárů potrvá až do konce topné sezóny. Hasiči současně upozorňují na používání zábavní pyrotechniky. Oheň dokáží spolehlivě zažehnout i zdánlivě vyhořelé světlice nebo oblíbené létající lampiony.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).