ZPRÁVY

Hasiči vyrazili na pomoc Praze, šumperské jednotky zůstaly v záloze

2. června 2013, 20:40, ar
Hasiči vyrazili na pomoc Praze, šumperské  jednotky zůstaly v záloze Okres – Na čtyři desítky profesionálních a dobrovolných hasičů z Olomouckého kraje vyrazily v neděli na pomoc do Čech, které zasáhly ničivé povodně. Speciálně vytvořená krajská jednotka dostala za úkol stavbu protipovodňových hrází v Praze. Hasiče ze šumperského okresu nechalo operační středisko v záloze.

„Na Šumpersku jsme stav profesionálních jednotek a dobrovolníků samozřejmě monitorovali, ale nakonec jsme se rozhodli je do akce nevysílat. Využili jsme hasiče z Olomouce a z jejího okolí,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Vybraní muži odjeli do hlavního města v průběhu nedělního dopoledne.

Ještě několik hodin poté se na krajské ředitelství hlásily další dobrovolné jednotky z celého regionu, které svou pomoc Praze ochotně nabízely. Jejich čerpadla a čluny se však zatím ke slovu nedostaly. „V současné době to nevypadá, že by se měla povodňová situace na zaplaveném území dramaticky zhoršovat, takže ani nasazení záloh není příliš pravděpodobné. Akce jediné krajské jednotky, která do Prahy nakonec odjela, by neměla trvat déle než dvacet čtyři hodin,“ dodal Hošák.

Hasiči ze Šumperska mají s povodněmi bohaté zkušenosti. Kromě zásahů při velkých záplavách v roce 1997 se podíleli na likvidaci škod při bleskových povodních na Jesenicku a na Hranicku, kromě toho asistovali u bezpočtu menších živelních pohrom přímo v šumperském okrese. foto: HZS Olomouckého kraje.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).