ZPRÁVY

Hasiči v Temenici už se nemohou dočkat nové zbrojnice

2. června 2015, 17:00, hap
Šumperk - Práce na výstavbě nové zbrojnice pro temenické hasiče jsou v plném proudu, skončit by měly v létě. Členové Sboru dobrovolných hasičů Šumperk – Temenice mají za sebou třetí zimu v nelehkých podmínkách a počítají dny, kdy provizorium skončí.

 „Kluci už jedou, jak se říká, na krev. Pracujeme už dlouho ve stísněných podmínkách a není nic příjemného, když se hasiči vrátí ze zásahu a ruce si oplachují ve kbelíku, protože kvůli stavbě byla třeba zrovna zastavena voda. Když půjde vše podle plánu, je reálné, že nám novou zbrojnici předají stavbaři během prázdnin,“ říká velitel hasičské jednotky Pavel Koutný.
Hasiči zatím stále sídlí v garáži, a i když je jednotka akceschopná, nemůže se dočkat, až bude stavba dokončena. Podle smlouvy by firma ze Starého Města u Uherského Hradiště, která zakázku stavby zbrojnice získala, měla vše předat na konci září. V těchto dnech se ukazuje, že na podzim by hasiči už mohli zahájit ostrý provoz. „Předpokládám, že objekt dostaneme do užívání už někdy v polovině prázdnin. Poté se stavba musí vybavit ještě nábytkem, pračkou a podobně. Včetně tohoto vnitřního vybavení přijde na devět a půl miliónu korun,“ dodává Koutný.
Temenická poloprofesionální jednotka ročně zasahuje u desítek mimořádných událostí, z nichž zhruba polovina připadá na požáry.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).