ZPRÁVY

Hasiči v Temenici už se nemohou dočkat nové zbrojnice

2. června 2015, 17:00, hap
Šumperk - Práce na výstavbě nové zbrojnice pro temenické hasiče jsou v plném proudu, skončit by měly v létě. Členové Sboru dobrovolných hasičů Šumperk – Temenice mají za sebou třetí zimu v nelehkých podmínkách a počítají dny, kdy provizorium skončí.

 „Kluci už jedou, jak se říká, na krev. Pracujeme už dlouho ve stísněných podmínkách a není nic příjemného, když se hasiči vrátí ze zásahu a ruce si oplachují ve kbelíku, protože kvůli stavbě byla třeba zrovna zastavena voda. Když půjde vše podle plánu, je reálné, že nám novou zbrojnici předají stavbaři během prázdnin,“ říká velitel hasičské jednotky Pavel Koutný.
Hasiči zatím stále sídlí v garáži, a i když je jednotka akceschopná, nemůže se dočkat, až bude stavba dokončena. Podle smlouvy by firma ze Starého Města u Uherského Hradiště, která zakázku stavby zbrojnice získala, měla vše předat na konci září. V těchto dnech se ukazuje, že na podzim by hasiči už mohli zahájit ostrý provoz. „Předpokládám, že objekt dostaneme do užívání už někdy v polovině prázdnin. Poté se stavba musí vybavit ještě nábytkem, pračkou a podobně. Včetně tohoto vnitřního vybavení přijde na devět a půl miliónu korun,“ dodává Koutný.
Temenická poloprofesionální jednotka ročně zasahuje u desítek mimořádných událostí, z nichž zhruba polovina připadá na požáry.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).