ZPRÁVY

Hasiči v noci odstraňovali stromy v celém kraji

2. července 2012, 07:05, BH
Kraj - Více než čtyři desítky výjezdů mají na svém kontě hasiči Olomouckého kraje po noční bouřce. Vydané výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu v průběhu dne na silné bouřky, vydatný déšť a také silný vítr se po třiadvacáté hodině naplnily. Převažovala likvidace spadených stromů, větších větví a drátů elektrických vedení na komunikacích.
První výjezdy mířily na Prostějovsko, postupně se bouřka přesunovala na Olomoucko a dále na sever na Šumpersko. „Opět jsou v převaze popadané stromy. Ve dvou případech, a to v Mohelnici hasiči řešili ucpané kanalizace a čerpaní vody ze zatopené haly v průmyslovém komplexu u nádraží,“ popsal mluvčí hasičů Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Hasiči tak v noci odklízeli stromy přes cestu mezi Lesnicí a Brníčkem, v Novém Malíně, ve Velkých Losinách, v Petrově nad Desnou či v Bratrušově.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.