ZPRÁVY

Hasiči v noci odstraňovali stromy v celém kraji

2. července 2012, 07:05, BH
Kraj - Více než čtyři desítky výjezdů mají na svém kontě hasiči Olomouckého kraje po noční bouřce. Vydané výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu v průběhu dne na silné bouřky, vydatný déšť a také silný vítr se po třiadvacáté hodině naplnily. Převažovala likvidace spadených stromů, větších větví a drátů elektrických vedení na komunikacích.
První výjezdy mířily na Prostějovsko, postupně se bouřka přesunovala na Olomoucko a dále na sever na Šumpersko. „Opět jsou v převaze popadané stromy. Ve dvou případech, a to v Mohelnici hasiči řešili ucpané kanalizace a čerpaní vody ze zatopené haly v průmyslovém komplexu u nádraží,“ popsal mluvčí hasičů Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Hasiči tak v noci odklízeli stromy přes cestu mezi Lesnicí a Brníčkem, v Novém Malíně, ve Velkých Losinách, v Petrově nad Desnou či v Bratrušově.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.