ZPRAVODAJSTVÍ

Hasiči trénovali řádění orkánu. Druhý den udeřil živel naostro

18. června 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Hasiči trénovali řádění orkánu. Druhý den udeřil živel naostro Okres – Jen co hasiči stihli uklidit všechnu techniku použitou při cvičení Orkán, které na začátku minulého týdne probíhalo na Jesenicku, museli se s následky řádění silných bouřek potýkat přímo v terénu. Ve čtvrtek 13. června večer se Šumperskem prohnala vlna silných bouřek, další přešla v neděli odpoledne. Následky řádění živlů odklízí lidé ještě dnes.

 „V celém Olomouckém kraji jsme evidovali zhruba sto padesát výjezdů. Nejvíce jejich bylo právě na Šumpersku,“ informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Přímo v okresním městě zatopila voda několik sklepů, dostala se do budovy knihovny a šplouchat se lidé mohli také v sále městského kulturáku. Nově vytvořené jezero zatopilo cestu do Brníčka, dramatická situace byla v Lesnici, kde se uvolnil podmáčený svah. „Obyvatelé přilehlého domku ho museli narychlo opustit,“ dodal Hošák.

Přívalové deště zatopily další nemovitosti v Hrabišíně, Sudkově, Dolních Studénkách a v Novém Malíně. „Silnice se během několika minut změnila v řeku. Všude byla spousta bahna a naplavených větví,“ popsal situaci Josef K. , jeden z obyvatel Nového Malína.

Následky řádění bouřek odstraňovali lidé ještě tento týden. Výši škod pojišťovny zatím nesečetly. Žádná zranění, která by bezprostředně souvisela s bleskovými povodněmi, pracovníci integrovaného záchranného systému neevidovali.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.