ZPRAVODAJSTVÍ

Hasiči trénovali řádění orkánu. Druhý den udeřil živel naostro

18. června 2019, 08:00, Jaroslav Kropáč
Hasiči trénovali řádění orkánu. Druhý den udeřil živel naostro Okres – Jen co hasiči stihli uklidit všechnu techniku použitou při cvičení Orkán, které na začátku minulého týdne probíhalo na Jesenicku, museli se s následky řádění silných bouřek potýkat přímo v terénu. Ve čtvrtek 13. června večer se Šumperskem prohnala vlna silných bouřek, další přešla v neděli odpoledne. Následky řádění živlů odklízí lidé ještě dnes.

 „V celém Olomouckém kraji jsme evidovali zhruba sto padesát výjezdů. Nejvíce jejich bylo právě na Šumpersku,“ informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Přímo v okresním městě zatopila voda několik sklepů, dostala se do budovy knihovny a šplouchat se lidé mohli také v sále městského kulturáku. Nově vytvořené jezero zatopilo cestu do Brníčka, dramatická situace byla v Lesnici, kde se uvolnil podmáčený svah. „Obyvatelé přilehlého domku ho museli narychlo opustit,“ dodal Hošák.

Přívalové deště zatopily další nemovitosti v Hrabišíně, Sudkově, Dolních Studénkách a v Novém Malíně. „Silnice se během několika minut změnila v řeku. Všude byla spousta bahna a naplavených větví,“ popsal situaci Josef K. , jeden z obyvatel Nového Malína.

Následky řádění bouřek odstraňovali lidé ještě tento týden. Výši škod pojišťovny zatím nesečetly. Žádná zranění, která by bezprostředně souvisela s bleskovými povodněmi, pracovníci integrovaného záchranného systému neevidovali.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.