ZPRÁVY

Hasiči shání peníze na novou základnu

30. dubna 2013, 00:00, ar
Šumperk - Na desítky miliónů korun má vyjít projekt nové základny profesionálních hasičů v Šumperku. Jejich současné sídlo patří mezi vůbec nejhorší v Olomouckém kraji, sbor nyní na stavbu moderní centrály usilovně shání peníze.

„Nevyhovující situaci v areálu Centrální požární stanice v Šumperku řešíme už deset let. Výstavba nové stanice je teď nejvyšší prioritou a je zařazena do plánu investic na příští a přespříští rok,“ prozradil ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karel Kolařík. Stavba přijde na zhruba devadesát miliónů korun a má vyrůst na místě současné základny. Hasiči doufají, že alespoň část nákladů pokryjí dotace z Evropské unie, případně finanční podpora z místních samospráv.  „Kromě státního rozpočtu bychom chtěli využít ještě rozpočty krajské a obecní. Příkladem je nová stanice v Uničově, kde se na financování podílel stát, kraj i město Uničov,“ uvedla mluvčí hasičského sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Šumperští hasiči patří mezi vůbec nejvytíženější profesionální jednotky v kraji. Často se kromě požárů a asistencí u dopravních nehod podílí na likvidaci škod způsobených živelnými pohromami.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.