ZPRÁVY

Hasiči shání peníze na novou základnu

30. dubna 2013, 00:00, ar
Šumperk - Na desítky miliónů korun má vyjít projekt nové základny profesionálních hasičů v Šumperku. Jejich současné sídlo patří mezi vůbec nejhorší v Olomouckém kraji, sbor nyní na stavbu moderní centrály usilovně shání peníze.

„Nevyhovující situaci v areálu Centrální požární stanice v Šumperku řešíme už deset let. Výstavba nové stanice je teď nejvyšší prioritou a je zařazena do plánu investic na příští a přespříští rok,“ prozradil ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karel Kolařík. Stavba přijde na zhruba devadesát miliónů korun a má vyrůst na místě současné základny. Hasiči doufají, že alespoň část nákladů pokryjí dotace z Evropské unie, případně finanční podpora z místních samospráv.  „Kromě státního rozpočtu bychom chtěli využít ještě rozpočty krajské a obecní. Příkladem je nová stanice v Uničově, kde se na financování podílel stát, kraj i město Uničov,“ uvedla mluvčí hasičského sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Šumperští hasiči patří mezi vůbec nejvytíženější profesionální jednotky v kraji. Často se kromě požárů a asistencí u dopravních nehod podílí na likvidaci škod způsobených živelnými pohromami.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).