ZPRÁVY

Hasiči bojovali s plameny a zachraňovali uvízlého psa

21. ledna 2013, 01:13, mošo
Hasiči bojovali s plameny a zachraňovali uvízlého psa Okres – Dva zásahy řešili hasiči na Šumpersku a v jeho okolí v průběhu víkendu. V obci Krchleby vzplál v neděli zemědělský objekt, na jehož záchranu se rozjelo hned několik hasičských jednotek. Kuriózní případ se šťastným koncem se udál o den dříve ve Svojanově, kde pes uvízl v kanálové rouře.
K záchraně psa byli hasiči přivoláni v sobotu ve tři hodiny odpoledne. Labrador zůstal uvězněný ve velmi úzkém prostoru betonové roury o průměru čtyřicet centimetrů zhruba osm metrů uvnitř. Na místo se rozjela profesionální jednotka z Litovle a dobrovolní hasiči z Bouzova. „Jedinou možností bylo prokopat se k místu, kde byl pes, a odkrýt kanálový svod. Během chvíle se podařilo zajistit elektrickou sbíječku,“ uvedl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Zvíře se tak dostalo v bezpečí na svobodu zhruba po dvou hodinách.Druhý zásah byl zapotřebí již před čtvrtou hodinou ranní v neděli. K požáru zemědělského objektu v Krchlebech se postupně rozjelo šest profesionálních jednotek ze Zábřeha a Šumperka, kterým vyrazili na pomoc dobrovolní hasiči z Loštice, Maletína a Lukavice. Mohelničtí nemohli dorazit kvůli poruše na vozidle.
Střecha hospodářské budovy s obytnou částí o rozměrech 10 x 15 metrů byla při příjezdu hasičů zcela v plamenech. „Zdolávání požáru zkomplikoval velmi nepřístupný terén a nutná kyvadlová doprava vody,“ řekl Hošák. Zhruba po hodině se jednotkám podařilo dostat plameny pod kontrolu. Následovalo dohašování menších ohnisek a rozebírání konstrukce střechy.
Uživateli objektu se naštěstí podařilo včas uniknout, při požáru nedošlo k žádnému zranění. Příčina jeho vzniku je nyní předmětem šetření. Majiteli vznikla škoda za milión a půl korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.