ZPRÁVY

Hasiči bojovali s plameny a zachraňovali uvízlého psa

21. ledna 2013, 01:13, mošo
Hasiči bojovali s plameny a zachraňovali uvízlého psa Okres – Dva zásahy řešili hasiči na Šumpersku a v jeho okolí v průběhu víkendu. V obci Krchleby vzplál v neděli zemědělský objekt, na jehož záchranu se rozjelo hned několik hasičských jednotek. Kuriózní případ se šťastným koncem se udál o den dříve ve Svojanově, kde pes uvízl v kanálové rouře.
K záchraně psa byli hasiči přivoláni v sobotu ve tři hodiny odpoledne. Labrador zůstal uvězněný ve velmi úzkém prostoru betonové roury o průměru čtyřicet centimetrů zhruba osm metrů uvnitř. Na místo se rozjela profesionální jednotka z Litovle a dobrovolní hasiči z Bouzova. „Jedinou možností bylo prokopat se k místu, kde byl pes, a odkrýt kanálový svod. Během chvíle se podařilo zajistit elektrickou sbíječku,“ uvedl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Zvíře se tak dostalo v bezpečí na svobodu zhruba po dvou hodinách.Druhý zásah byl zapotřebí již před čtvrtou hodinou ranní v neděli. K požáru zemědělského objektu v Krchlebech se postupně rozjelo šest profesionálních jednotek ze Zábřeha a Šumperka, kterým vyrazili na pomoc dobrovolní hasiči z Loštice, Maletína a Lukavice. Mohelničtí nemohli dorazit kvůli poruše na vozidle.
Střecha hospodářské budovy s obytnou částí o rozměrech 10 x 15 metrů byla při příjezdu hasičů zcela v plamenech. „Zdolávání požáru zkomplikoval velmi nepřístupný terén a nutná kyvadlová doprava vody,“ řekl Hošák. Zhruba po hodině se jednotkám podařilo dostat plameny pod kontrolu. Následovalo dohašování menších ohnisek a rozebírání konstrukce střechy.
Uživateli objektu se naštěstí podařilo včas uniknout, při požáru nedošlo k žádnému zranění. Příčina jeho vzniku je nyní předmětem šetření. Majiteli vznikla škoda za milión a půl korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.