SPORT

Hanušovice ovládl tým Párků

23. listopadu 2010, 16:46, téma FLORBAL, Michal Šíma
Hanušovice - Předposlední listopadová sobota patřila v hanušovické tělocvičně florbalu.
 Turnaj, kde se postupně střetli mladší žáci, starší žáci a dorostenci, aby poté vyklidili pole královské kategorii mužů. Kromě několika nepříliš známých týmů z regionu sem zavítala i početná skupina celků z páteční ligy.
Mezi favority patřili jednoznačně Párci, Včelky Medulky nebo posílený Minimax. Z nešumperských florbalistů předváděli nejlepší hru hráči Moravské Třebové. 
Po oťukávacích bojích ve skupinách následovalo play-off. To se stalo osudné Vychlazené 11, jež nestačila na Třebovou. Překvapiví vítězové první skupiny King Size nestačili na Včelky Medulky, jež se postupně rozehrávaly k lepším a lepším výkonům. Pohodlně se dostali do semifinále také Párci za dolar, kteří doslova v suchém dresu prošli skupinou a ve čtvrtfinále smetli TJ Olomouc. Posledním semifinalistou se stal Minimax, posílený o Vlčka, Vicence, Hegera a Kociána, jenž normálně nastupují za jiné týmy v ŠFL.
Bitva na ostří nože v semifinále mezi Párky a Medulkami musela potěšit všechny diváky. Ve tvrdém utkání vedli Párci 2:0, ale Medulky dokázaly snížit a v posledních vteřinách sahaly po vyrovnání, avšak proti byl skvělý Thiel v brance hráčů ve žlutém.
Druhé semifinále bylo o poznání klidnější. Minimax si poradil s Moravskou Třebovou a těšil se na finále. 
V boji o třetí místo pak Včelky přejely unavenou Třebovou rozdílem třídy a odváží si tak z Hanušovic bronz. 
O nejcennější kov si to na závěr rozdali Párci za dolar s Minimaxem. Mladíci, jenž se florbal naučili pod vedením nynějších hráčů Minimaxu, byli od začátku lepším týmem a rychle vedli 3:0. Minimax doplatil na nekoncentrovanost v úvodu utkání, protože i přes velkou snahu, zejména bojujícího Vlčka, na Chladila a spol. nestačil.
Pohár OZP si tak odvezli Párci za dolar a potvrdili tak své kvality, které jiní při šumperské lize teprve poznávají.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).