ZPRÁVY

Hanušovice bojují proti opilcům a rušení nočního klidu

22. října 2013, 05:00, Hana Písková
Hanušovice - Dvě nové vyhlášky platí od tohoto měsíce v Hanušovicích. Jedna je namířena proti problémovým lidem, druhá dbá na dodržování nočního klidu. Na jejich dodržování dohlídne tamní policie.

Už na konci srpna přijalo zastupitelstvo Hanušovic obecně závaznou vyhlášku o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích a obecně závaznou vyhlášku k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku na veřejných prostranstvích a ochraně nočního klidu. Zakázáno je popíjení alkoholu například před místním supermarketem, v centru města, na dětských hřištích, před budovou městského úřadu a policie nebo na prostranství před nádražím či u kaple na Školní ulici. „Je to příliš krátká doba na to, abychom hodnotili účinnost vyhlášek. Na přání místních lidí jsou v ulicích Hanušovic více vidět policisté, kteří pravidelně kontrolují veřejný pořádek,“ vyjádřila se k současné situaci starostka Hanušovic Ivana Vokurková. Její slova potvrzuje paní Ivana, která do Hanušovic dojíždí ze Šumperka za prací. „Zdá se, že se tu situace o něco zlepšila. Mám pocit, že to, co občas někteří místní opilci vyváděli, by snad v jiných zemích Evropy nebylo možné, ale to se netýká jen Hanušovic.“

Radní vyzývají obyvatele města, aby se aktivně zapojili do řešení problémů s nepřizpůsobivými lidmi. „Rádi bychom chtěli pozvat všechny občany, aby se účastnili veřejných zasedání zastupitelstva, na kterých bude vždy přítomen zástupce obvodního oddělení policie, který bude informovat o bezpečnostní situaci ve městě a rád zodpoví jejich případné dotazy,“ dodávají ve svém společném prohlášení zastupitelé.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.10.2013 12:30
Titulek: Hanušovice bojují
Autor: Jan Grygar
117
Držím palce, ale pozor už druhé místo je úplně na hovno.
Reagovat
Datum: 25.10.2013 10:36
Titulek: Skutečně?
Autor: obyvatelka
51
A co okolní vesnice?Byla jsem několikrát svědkem rušení nočního klidu i přestože byla volána Policie,nic se nedělo!!!!
Reagovat
Datum: 25.10.2013 19:26
Titulek: Re: Skutečně?
Autor: Gaga
59
Začněte dělat kravál také-policie určitě přijede !!
Reagovat
Datum: 27.10.2013 12:52
Titulek: Křivé podnikání/12000-20000 kč příspěvek 1 byt. jednotka/
Autor: ČECH
souhlas
2
nesouhlas
0
Paní.RNDR Bednářová skupuje v aukcích byty v exekuci a pronajímá byty cikánům ,slušným lidem na stížnosti odpovídá -jsou to slušní lidé musíte si zvykat.
Reagovat
Datum: 27.10.2013 16:48
Titulek: Re: Křivé podnikání/12000-20000 kč příspěvek 1 byt.
Autor: aNONYM
43
Nebojte, Babiš to zruší, aspoň Jourová to slibovala...
Reagovat
Datum: 4.11.2013 04:08
Titulek: Re: Křivé podnikání/12000-20000 kč příspěvek 1 byt.
Autor: Bašta
96
Nezruší-změnily "SE" výchozí předpoklady z doby slibování.
Reagovat
Datum: 22.3.2014 20:35
Titulek: K textu
Autor: Hanušovák
29
neví jestli jste si někdo všiml ale ty policisté mají být jen 2 to je trochu malo tady na 750 nepřispusobyvích.
Reagovat
Datum: 22.3.2014 21:02
Titulek: V pohodě Re: K textu
Autor: Nechci slevu zadarmo
16
Klíd, jeden se bude jmenovat Rambo a druhý Terminátor
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).