ZPRAVODAJSTVÍ

Hanny Firla: „Šumperský Majáles je určitě dlouhodobý projekt.“ROZHOVOR

2. května 2017, 15:00, Hana Písková
Hanny Firla: „Šumperský Majáles je určitě dlouhodobý projekt.“ Šumperk - Začíná měsíc lásky, květin, a především měsíc studentského veselí. Studentské majálesy propuknou v mnoha městech České republiky a vypadá to, že Šumperský Majáles by mohl patřit k těm nejzajímavějším. Od 15. do 20. května nabídne nejen tradiční události v podobě majálesového průvodu nebo koncertních vystoupení, ale také například filmový či divadelní den, přednášky inspirativních osobností nebo zajímavý program v šumperském skateparku. Do přípravy letošního Šumperského Majálesu se poprvé vrhlo kvarteto ve složení Hanny Firla, Petr Šuška, Zuzana Stonová a Marek Klenotič za mohutné podpory všech šumperských středních škol. O tom, jak budou studentské oslavy v Šumperku probíhat, jsme si povídali s hercem, zpěvákem a moderátorem Hannym Firlou, který se ujal dramaturgie této velké akce.

 Pokud vím, jsi víc v Praze, studuješ, vystupuješ se skupinou Impra. Co tě vedlo k tomu, že ses rozhodl vzít na svá bedra přípravu majálesu v Šumperku?
Ano. Jsem v Praze nebo po republice. Tímto děkuji Petrovi, Šoše a Markovi za to, že jsou nachystaní v Šumperku vždy, když mají, a dělají vše na milión procent. Co mě k tomu vedlo? Motivace udělat něco dobrýho pro svoje rodné město, kamarády a celkově pro kulturu v Šumperku.

Vždycky, když se člověk do něčeho nového pouští, potýká se s věcmi, které na začátku třeba vůbec nečekal. Je něco, co zásadně a zbytečně ztěžuje přípravy majálesu?
Haha. Každej den něco. Ale s tím si hlavu nelámu, když se v životě pro něco rozhodnu, tak to udělám.

Program Šumperského Majálesu je bohatý. Z čeho máš největší radost, že se podařilo zajistit?
Snad úplně všechno. Každej den máme super program. Ale samozřejmě booknout interprety jako Paulie Garand, DJ Wich nebo Rocky Leon v jejich nabitém programu je fajn.

Většina hlavních akcí majálesu v minulosti probíhala v amfiteátru za Doriskou, proč jste se rozhodli pro změnu?
Tento ročník se bude odehrávat v areálu Střední školy železniční, technické a služeb Šumperk v areálu bývalé "Copky" u Kauflandu z několika důvodů. Ten prostor je větší, návštěvníci mohou tančit, volně se pohybovat, navštívit Chill Out zónu.

Některé majálesy v republice už jsou vnímány jako dokonalé profi akce, ze kterých se pak ale vytrácí ten studentský duch. Do jaké míry se v Šumperku zapojí samotní studenti?
Tohle byl první bod, kterej jsem řešil ihned na začátku září, když jsem si dal schůzku se všemi řediteli šumperských škol. Všichni mi vyšli vstříc. Našli jsme ambasadory z řad studentů a funguje to naprosto skvěle. Sešla se nám dobrá parta školáků, kteří táhnou za jeden provaz. Na začátku jsem jim řekl větu: „Bez rivality, s nadhledem, ale se zápalem.“ A skvěle ji dodržují. Pomáhají se zprostředkováním informací, s volbou Miss Majálesu nebo také se zapojením studentů na školách. Výsledky jejich práce budou vidět hned první majálesový den 15. května, kdy bude procházet městem velký průvod.

Na co se ty osobně v rámci majálesu těšíš?
Na to, jestli si budu moci po konci říct, že jsme uspořádali povedenou akci.

Jdete do toho letos jako organizátoři s tím, že to zkusíte, nebo máte jasnou vizi na roky dopředu?
Jsem střelec, ale když do něčeho jdu, dělám to na maximum. To znamená, že Šumperský Majáles je určitě dlouhodobý projekt. A moc děkuji všem, kteří mi pomáhají s přípravou, a také děkuji sponzorům za to, že do toho s námi šli první rok. Jejich důvěra mě baví.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.