ZPRÁVY

Hamplová oponuje auditorovi:

17. června 2014, 12:25, téma MOHELNICE, jak
Mohelnice - Bývalá starostka Mohelnice Jana Zwyrtek Hamplová odmítá nařčení z ovlivnění auditu stavebních zakázek. Informace o tom, že někdejší první žena města do inspekčního dokumentu zasahovala, přinesl sám auditor. Týden na severu o kauze informoval v minulém vydání.

 „Prohlášení autora revize o mém zásahu do auditu je tak absurdní, že muselo být vysloveno pod neskutečným nátlakem,“ domnívá se Jana Zwyrtek Hamplová. Jak dále upozornila, vybraný auditor měl k prozkoumání stavebních zakázek odpovídající kvalifikaci a informace o tom, že ji upozorňoval na absenci zkušeností s podobnými zakázkami, odmítla. „Já se na pana inženýra, který revizi zpracoval, nezlobím. Osobně bych však nátlaku nikdy neustoupila, ne každý je ale silná osobnost,“ dodává Hamplová.

Auditor kontruje

Auditor Jiří Sedlák, kterému Hamplová zpracování revize zadala, však v prohlášení k celé kauze trvá na svém: „Paní starostku jsem informoval o skutečnosti, že jsem takzvaný audit nikdy neprováděl, ale že mám zkušenosti s projektovou a investorskou činností.“ Sama Hamplová podle něj závěrečná doplnění auditu doplnila a upravila.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 26.6.2014 14:39
Titulek: Re: Re:JZH udává a odvádí pozornost
Autor: Mluvčí
Vážená, chtěl bych Vás touto cestou požádat, abyste přestala v rámci svých veřejných vystoupení (článek „Kdo chce psa bít, hůl hledá všude“) šířit lež o tom, že byla v minulých letech v rámci MÚ Mohelnice zřízena pozice mluvčího pro nějakého stranického kolegu, kterým máte pravděpodobně na mysli mě. Doporučoval bych Vám, nejdříve se seznámit s fakty a teprve potom je komunikovat s veřejností.
Ve svém článku naznačujete, že Ing. Navrátil zřídil na MÚ Mohelnice pro svého stranického kolegu za městské peníze post mluvčího. Tedy pro Vaši informaci, Ing. Navrátil, v té době místostarosta, neměl žádnou takovou pravomoc a navíc žádná pozice mluvčího nikdy nevznikla. V rámci výběrového řízení, které jsem podstoupil, jsem se v červnu 2012 ucházel o pozici referenta kanceláře tajemníka MÚ Mohelnice (0,5 úvazku) a manažera Mikroregionu Mohelnicko (0,5 úvazku). V průběhu tohoto výběrového řízení, jsem podstoupil jazykový test, měl jsem za úkol napsat článek o aktuálním dění v Mohelnici a absolvoval pohovor před šestičlennou komisí. Předsedou komise byl tehdejší starosta Ing. Aleš Miketa (Váš současný koaliční partner), dalšími členy tehdejší místostarosta Ing. Antonín Navrátil, tajemnice úřadu JUDr. Věra Nedomová, MPA, vedoucí Odboru kanceláře tajemníka Ing. Olga Špundová, tehdejší manažerka mikroregionu Vlasta Miketová a tehdejší vedoucí Odboru školství Ing. Martina Pechová. Takto složená komise hlasovala jednomyslně pro mě, jako nejlepšího uchazeče ve výběrovém řízení.
Poloviční úvazek pro MÚ Mohelnice byl zástup na mateřskou dovolenou, což tedy jasně vyvrací, že se jednalo o nově zřízenou pozici, natož pro stranického kolegu, jak uvádíte. Naopak byl snížen celý úvazek na poloviční. V současné době je tato práce opět vykonávána úvazkem celým, došlo tedy pravděpodobně opět k navýšení rozpočtových nároků, než tomu bylo za mého působení. Mojí pracovní náplní byla celková organizace Rady města Mohelnice včetně zápisů a případně přípravy podkladových materiálů a návrhů usnesení, aktualizace a úprava webových stránek, moderování diskuzního fóra, spolupráce při organizaci voleb, spolupráce při organizaci akcí města, poskytování informací dle zákona č. 106/1999 Sb., koordinace a příprava příspěvků do městského zpravodaje, zpracování tiskových zpráv a komunikace s médii a veřejností. Podotýkám, že tyto povinnosti jsem vykonával na poloviční úvazek a stěžejní aktivita mé práce se týkala Rady města Mohelnice. Chtěl bych doplnit, že v současnosti je práce, kterou jsem pro město a mikroregion celkově vykonával na jeden pracovní úvazek, pokrývána minimálně 1,5 úvazkem (pí. Kunčíková a pí. Miketová). Minimálně uvádím proto, že komunikace s médii a veřejností a také zpravodaj, evidentně musí zabírat velkou část pracovní doby také starostce, protože od mé nástupkyně na MÚ Mohelnice jsem žádný článek či informaci ve zpravodaji o fungování města doposud nenašel, zato od paní starostky spoustu.
Doufám, že jsem Vám na předešlých řádcích dostatečně prokázal, že v inkriminovaném období nebyla nikým na MÚ Mohelnice zřízena pozice pro stranického kolegu. Toto Vaše nepravdivé tvrzení je urážkou nejen mne, ale i členů komise při výběrovém řízení a především tajemnice úřadu JUDr. Nedomové. Chápu, že v předvolebním období je potřeba využít všech stokrát opakovaných lží, které se časem stávají pravdou, i přesto si myslím, že bychom si mohli tyto invektivy, které jsou pod úroveň, ušetřit.

Mgr. Jan Krůza, 14.3.2014
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):