ZPRÁVY

Gynekologie otevřela internetovou poradnu

17. srpna 2012, 07:15, téma NEMOCNICE, redakce
Gynekologie otevřela internetovou poradnu Šumperk – Internetovou poradnu s primářem gynekologicko-porodnického oddělení Milošem Vysloužilem spustila v těchto dnech šumperská nemocnice. Ženy či jejich partneři tak mohou na dálku konzultovat například porody, těhotenství, péči po porodu, antikoncepci i gynekologické obtíže a onemocnění.

Otázky mohou klást zcela anonymně. „Internetová poradna nemůže nahradit klasické vyšetření u lékaře, což ani není jejím cílem. V mnoha dílčích problémech však bude účinným pomocníkem. Přispěje také k dalšímu zkvalitnění služeb pro naše pacientky,“ vysvětluje Vysloužil. Za důležité považuje, že díky snadné dostupnosti konzultace přes internet bude možné včas zachytit problematické případy a zahájit účinnou léčbu.

„Zřídit poradnu jsme se rozhodli na základě množství dotazů pacientek, které se s obdobnými problémy telefonicky obracely na sestry a lékaře oddělení, přičemž ne vždy bylo v možnostech personálu efektivně odpovědět. Internetová poradna nabídne kvalitnější alternativu, přičemž o daném problému bude mít možnost informovat více pacientek než při rozhovoru po telefonu. Věřím, že ženy naši novou službu ocení,“ dodává primář.

Poradna je k dispozici na webových stránkách www.nemspk.cz/oddeleni/gyn-por/poradna.html.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.