ZPRÁVY

Gynekologie otevřela internetovou poradnu

17. srpna 2012, 07:15, téma NEMOCNICE, redakce
Gynekologie otevřela internetovou poradnu Šumperk – Internetovou poradnu s primářem gynekologicko-porodnického oddělení Milošem Vysloužilem spustila v těchto dnech šumperská nemocnice. Ženy či jejich partneři tak mohou na dálku konzultovat například porody, těhotenství, péči po porodu, antikoncepci i gynekologické obtíže a onemocnění.

Otázky mohou klást zcela anonymně. „Internetová poradna nemůže nahradit klasické vyšetření u lékaře, což ani není jejím cílem. V mnoha dílčích problémech však bude účinným pomocníkem. Přispěje také k dalšímu zkvalitnění služeb pro naše pacientky,“ vysvětluje Vysloužil. Za důležité považuje, že díky snadné dostupnosti konzultace přes internet bude možné včas zachytit problematické případy a zahájit účinnou léčbu.

„Zřídit poradnu jsme se rozhodli na základě množství dotazů pacientek, které se s obdobnými problémy telefonicky obracely na sestry a lékaře oddělení, přičemž ne vždy bylo v možnostech personálu efektivně odpovědět. Internetová poradna nabídne kvalitnější alternativu, přičemž o daném problému bude mít možnost informovat více pacientek než při rozhovoru po telefonu. Věřím, že ženy naši novou službu ocení,“ dodává primář.

Poradna je k dispozici na webových stránkách www.nemspk.cz/oddeleni/gyn-por/poradna.html.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).