SPORT

Gymnaziální futsalová liga: Dexíci vs. Tým učitelů

1. února 2012, 13:26, téma FUTSAL, Veronika Dominiková
Gymnaziální futsalová liga: Dexíci vs. Tým učitelů Šumperk - Nahecovaný zápas, aneb jak Tým učitelů připsal Dexíkům jednu prohru.


Od začátku zápasu měli u míče převahu Dexíci. Nedařilo se jim však proměnit jedinou střelu. Učitelé proto využili rychlé rozehrávky a do šance se dostal T. Vykydal z Týmu učitelů. Jeho první střelu brankář Korvexisilibidos (M. Zapletal) zvládl zneškodnit. Druhou střelou už byl překonán jak brankář, tak André (Ondřej Vicenec), který se snažil zachránit gól vlastním tělem. (0:1)

Po této bleskové akci se Dexíci oklepali a dostali fanoušky do varu. Začali vyvíjet tlak na bránu protihráčů. Ten vyústil v rohový kop, který nastřelil Krůša (J. Krušinský) a André jej proměnil. (1:1)
Do poločasu však učitelé strhli vedení zpět na svou stranu. Gól padl zásluhou učitele Hlavsy a rozhozené obrany druhého týmu. (1:2)

Celý zápas bylo heslo Dexíků: ,,Hlavně neprohrávat.“ Zato hra učitelů byla definována protihráči jako: ,,Bránit v 5 lidech na 10 metrů od brány.“ Po poločase se scénář opakoval. Dexíci neustále tlačili na Tým učitelů, ale božsky chytající P. Opekar likvidoval jednu střelu za druhou. Skóre delší dobu stagnovalo. Změna nastala po nahrávce z úrovně brankoviště, kdy André vsítil gól. (2:2)
Odpovědí byla proměněná střela T. Vykydala a opětovné vedení učitelů. (2:3)
Dexíci se nevzdávali a za povzbuzování fanoušků se André rozhodl kličkou dovršit svůj hattrick, což se mu zdařilo.(3:3)

Neříká se nadarmo: ,,Nejásej, dokud nepřeskočíš.“ Dexíky dorovnané skóre příliš nakoplo a přesunuly své síly do útoku. Netušili však, že jejich brankář zazmatkuje a vyhodí míč na půlku hřiště přímo na nohu Vykydalovi. T. Vykydal zde prokázal své fotbalové zkušenosti. Posunul balón pod sebe na nabíhajícího Mikuláše, který bez větších obtíží skóroval. Tato akce se odehrála 10 vteřin před závěrečným hvizdem. Na konci zápasu byl ještě vyhlášen nejlepší hráč. Stal se jím, plným právem, Petr Opekar za vynikající výkon v bráně.
Konečné skóre 3:4.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).