SPORT

Gymnaziální futsalová liga: Dexíci vs. Tým učitelů

1. února 2012, 13:26, téma FUTSAL, Veronika Dominiková
Gymnaziální futsalová liga: Dexíci vs. Tým učitelů Šumperk - Nahecovaný zápas, aneb jak Tým učitelů připsal Dexíkům jednu prohru.


Od začátku zápasu měli u míče převahu Dexíci. Nedařilo se jim však proměnit jedinou střelu. Učitelé proto využili rychlé rozehrávky a do šance se dostal T. Vykydal z Týmu učitelů. Jeho první střelu brankář Korvexisilibidos (M. Zapletal) zvládl zneškodnit. Druhou střelou už byl překonán jak brankář, tak André (Ondřej Vicenec), který se snažil zachránit gól vlastním tělem. (0:1)

Po této bleskové akci se Dexíci oklepali a dostali fanoušky do varu. Začali vyvíjet tlak na bránu protihráčů. Ten vyústil v rohový kop, který nastřelil Krůša (J. Krušinský) a André jej proměnil. (1:1)
Do poločasu však učitelé strhli vedení zpět na svou stranu. Gól padl zásluhou učitele Hlavsy a rozhozené obrany druhého týmu. (1:2)

Celý zápas bylo heslo Dexíků: ,,Hlavně neprohrávat.“ Zato hra učitelů byla definována protihráči jako: ,,Bránit v 5 lidech na 10 metrů od brány.“ Po poločase se scénář opakoval. Dexíci neustále tlačili na Tým učitelů, ale božsky chytající P. Opekar likvidoval jednu střelu za druhou. Skóre delší dobu stagnovalo. Změna nastala po nahrávce z úrovně brankoviště, kdy André vsítil gól. (2:2)
Odpovědí byla proměněná střela T. Vykydala a opětovné vedení učitelů. (2:3)
Dexíci se nevzdávali a za povzbuzování fanoušků se André rozhodl kličkou dovršit svůj hattrick, což se mu zdařilo.(3:3)

Neříká se nadarmo: ,,Nejásej, dokud nepřeskočíš.“ Dexíky dorovnané skóre příliš nakoplo a přesunuly své síly do útoku. Netušili však, že jejich brankář zazmatkuje a vyhodí míč na půlku hřiště přímo na nohu Vykydalovi. T. Vykydal zde prokázal své fotbalové zkušenosti. Posunul balón pod sebe na nabíhajícího Mikuláše, který bez větších obtíží skóroval. Tato akce se odehrála 10 vteřin před závěrečným hvizdem. Na konci zápasu byl ještě vyhlášen nejlepší hráč. Stal se jím, plným právem, Petr Opekar za vynikající výkon v bráně.
Konečné skóre 3:4.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).