SPORT

Gymnastky už závodí

15. května 2007, 19:09, téma GYMNASTIKA, HK
Šumperské gymnastky v květnu nezahálely a naopak se čile vrhají vstříc novým vítězstvím. Mají za sebou již I. kvalifikační závod, který se konal v  Brně na počátku května i úspěšné prezentování na Slovensku.

 

 

"Aby mohly gymnastky startovat na mistrovství republiky, musí projít sítem kvalifikačních závodů," vysvětluje trenérka Helena Konopová. První z nich proběhl 5.5. v hale Sokola Brno I.V kategorii žákyň A obsadila reprezentantka GK Šumperk Simona Kozáková 2. místo, Viktorie Harásková skončila na bronzové příčce.

V kategorii kadetky obsadila Pavlína Březinová 7. místo.Všechna děvčata budou reprezentovat GK Šumperk na červnovém mistrovství republiky.

Po skončení kvalifikačních bojů nejlepší juniorky ČR ke svému II. kontrolnímu závodu. Zvítězila Fialová ze Sparty Praha, I. Hrivnáková obsadila 8. místo.


Závodilo se však i uplynulý víkend. Šest šumperských gymnastek se svými trenérkami zamířily do slovenského Popradu na již tradiční mezinárodní závod O putovní pohár primátora Popradu.


Letošní ročník byl mimořádně silně obsazen závodnicemi z Polska, Maďarska, Slovenska a ČR. O to potěšující jsou výsledky našich gymnastek.Podařilo se jim vybojovat zlaté medaile ve všech věkových kategoriích.
Mezi mladšími žákyněmi zvítězila Simona Kozáková, Tereza Vařeková obsadila 10. místo.

Kategorii starších žákyň vyhrála Pavlína Březinová před oddílovou kolegyní Katkou Drenkovou. Viktorie Harásková obsadila pěkné 5. místo.V juniorské kategorii vystoupila na nejvyšší stupeň Ivona Hrivnáková.

Putovní pohár získala Pavlína Březinová, která nasbírala nejvíce bodů z celého startovního pole.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.