SPORT

Gymnastky řádily v Popradu, dovezly řadu medailí

20. května 2009, 08:51, téma GYMNASTIKA, Petrová, foto Měrková.
Šumperk/Poprad - Radost z vítězství – jen tak lze charakterizovat další z řady úspěchů šumperských sportovních gymnastek z Gymnastického klubu Šumperk po jejich vystoupení ve slovenském Popradu, kde se konal již tradiční mezinárodní závod „ O pohár primátora Popradu“.
 Rok od roku se úroveň tohoto utkání zvyšuje kvalitou a počtem domácích i zahraničních účastníků. Letos se k závodu přihlásilo 70 závodnic z 5 států Evropy. /Polsko, Maďarsko, Česká republika, Ukrajina a Slovensko/
 
V silné sestavě se do Popradu vypravil i GK Šumperk, jehož zástupkyně si ze Slovenska přivezly 5 medailí ze dvou kategorií /mladší a starší žákyně/ a to zásluhou Simony Kozákové, Viktorie Haráskové, Báry Fricové, Marie Nevrklové a Vendulky Měrkové. V kategorii juniorky a ženy vévodily gymnastky z Ukrajiny, které předvedly velmi obtížné sestavy.
 
Umístění šumperských gymnastek
mladší žákyně 
1. Fricová B.
2. Nevrklová M.
3. Měrková V.
4. Měrková A.
14. Štěpánová H.
 
starší žákyně 
1. Kozáková S.
2. Harásková V.
7. Vařeková T.

 
Děvčata se společně se svými trenérkami Silvií Urbanovu a Simonou Petrovou po dobře odvedené práci vypravila do popradského Aquaparku, kde příjemně relaxovala. V neděli si vyjela za krásného počasí do Tater a udělala si krásnou procházku po Štrbském plese.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).