SPORT

Gymnastky na Memoriálu Evy Bosákové

11. května 2009, 08:55, téma GYMNASTIKA, Simona Petrová, foto Milan Nevrkla a společné foto Měrková Jolana
Praha/Šumperk - Jednou z tradičních prověrek sportovních gymnastek se stal Memoriál Evy Bosákové, který se každoročně koná v Praze.
Na jeho 16. ročník se minulý týden v doprovodu svých trenérek Silvie Urbanové a Simony Petrové vypravily i gymnastky z GK Šumperk. Příležitost změřit své síly využily nejen přední oddíly z České republiky, ale i několik klubů z Maďarska, Nizozemí a Belgie.


Jednou z nejúspěšnějších závodnic v tomto mezinárodním klání se stala Simona Kozáková. Tato jedenáctiletá svěřenkyně trenérky GK Šumperk Silvie Urbanové vyhrála celý závod součtem známek ve dvojboji na kladině a prostných a svým bezchybným cvičením porazila kolegyně nejen ve své kategorii žákyň, ale i věkově starší soupeřky z kategorie juniorek a žen.


Za tento výkon obdržela pohár věnovaný svazem olympioniků. Třetí příčku pak obsadila její oddílová kolegyně Viktorie Harásková.


Další dvě medaile tato děvčata získala za 1. a 2. místo ve dvojboji žákyň a to v pořadí 1. Kozáková Simona, 2. Harásková Viktorie. O další pěkné místo se postarala Terezka Vařeková – 11. místo.


Vyvrcholením celého závodu bylo finále na kladině. Do finále postupovalo 10 nejlepších závodnic z celého závodu /10 nejlepších při cvičení na kladině/. I zde se dařilo nejlépe Simoně Kozákové, která postupovala do finále z nejvyšší známkou – obsadila 2. místo, Viktorie Harásková získala příčku šestou.

Velmi kvalitně obsazený byl i závod v kategorii nejmladších žákyň, takzvaných Eviček.

Zde se nejlépe vedlo Marii Nevrklové, kterou pád z kladiny odsunul z prvního místa až na místo páté.

Bára Fricová se také nevyvarovala chyb na kladině a její cvičení stačilo na 19. místo.


Své první zkušenosti z takto velkého závodu sbíraly jedny z nejmladších závodnic GK Šumperk sestry Adélka a Vendulka Měrkovy. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.