SPORT

Gymnastky na Memoriálu Evy Bosákové

11. května 2009, 08:55, téma GYMNASTIKA, Simona Petrová, foto Milan Nevrkla a společné foto Měrková Jolana
Praha/Šumperk - Jednou z tradičních prověrek sportovních gymnastek se stal Memoriál Evy Bosákové, který se každoročně koná v Praze.
Na jeho 16. ročník se minulý týden v doprovodu svých trenérek Silvie Urbanové a Simony Petrové vypravily i gymnastky z GK Šumperk. Příležitost změřit své síly využily nejen přední oddíly z České republiky, ale i několik klubů z Maďarska, Nizozemí a Belgie.


Jednou z nejúspěšnějších závodnic v tomto mezinárodním klání se stala Simona Kozáková. Tato jedenáctiletá svěřenkyně trenérky GK Šumperk Silvie Urbanové vyhrála celý závod součtem známek ve dvojboji na kladině a prostných a svým bezchybným cvičením porazila kolegyně nejen ve své kategorii žákyň, ale i věkově starší soupeřky z kategorie juniorek a žen.


Za tento výkon obdržela pohár věnovaný svazem olympioniků. Třetí příčku pak obsadila její oddílová kolegyně Viktorie Harásková.


Další dvě medaile tato děvčata získala za 1. a 2. místo ve dvojboji žákyň a to v pořadí 1. Kozáková Simona, 2. Harásková Viktorie. O další pěkné místo se postarala Terezka Vařeková – 11. místo.


Vyvrcholením celého závodu bylo finále na kladině. Do finále postupovalo 10 nejlepších závodnic z celého závodu /10 nejlepších při cvičení na kladině/. I zde se dařilo nejlépe Simoně Kozákové, která postupovala do finále z nejvyšší známkou – obsadila 2. místo, Viktorie Harásková získala příčku šestou.

Velmi kvalitně obsazený byl i závod v kategorii nejmladších žákyň, takzvaných Eviček.

Zde se nejlépe vedlo Marii Nevrklové, kterou pád z kladiny odsunul z prvního místa až na místo páté.

Bára Fricová se také nevyvarovala chyb na kladině a její cvičení stačilo na 19. místo.


Své první zkušenosti z takto velkého závodu sbíraly jedny z nejmladších závodnic GK Šumperk sestry Adélka a Vendulka Měrkovy. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).