SPORT

Gymnastky GK Šumperk zahájily sezónu úspěchem

29. října 2012, 06:59, téma GYMNASTIKA, redakce
Gymnastky GK Šumperk zahájily sezónu úspěchem Ostrava – V sobotu 20. října se v ostravských Vítkovicích konal tradiční závod s mezinárodní účastí Vítkovice Cup 2012. Gymnastický klub Šumperk měl zastoupení ve všech soutěžních kategoriích.
Soutěž zahájily gymnastky-žákyně (ročník narození 2000 a mladší), mezi nimiž si skvěle vedla šumperská závodnice Bára Fricová. Zaslouženě se umístila na pěkném šestém místě. Odpoledne se rozběhl závod kadetek, juniorek a žen.

Závod v kategorii kadetek byl zároveň nominačním závodem na Memoriál J. Gajdoše (pro ročník 2000 a mladší) a na závod olympijských nadějí Cefta Cup (ročník 1997–2000). Nejlépe ze tří šumperských reprezentantek si vedla Adéla Měrková, která v silné konkurenci gymnastek i o čtyři roky starších, obsadila osmé místo. Za své bezchybné cvičení na kladině dostala dokonce nejvyšší známku z celého pole závodnic – 12,700 bodu. Tímto výkonem se bez problému dostala do českého reprezentačního družstva žákyň na Memoriál J. Gajdoše, který proběhne 17. – 18. listopadu v Brně.

Vendula Měrková se v kategorii kadetek bohužel po pádech z kladiny odsunula až na 17. místo, ale i tak si zajistila místo v reprezentačním týmu na Memoriál J. Gajdoše. Marii Nevrklové se start sezóny nepovedl a obsadila 24. místo.

Šumperská gymnastika bude mít zastoupení i v závodě olympijských nadějí, a to zásluhou juniorky Simony Kozákové, která začínala se svou sportovní dráhou v GK Šumperk. Nyní se připravuje v nejlepším českém oddíle TJ Sokol Brno 1.


Foto: Jolana Měrková


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.