SPORT

Gymnastky GK Šumperk zahájily sezónu úspěchem

29. října 2012, 06:59, téma GYMNASTIKA, redakce
Gymnastky GK Šumperk zahájily sezónu úspěchem Ostrava – V sobotu 20. října se v ostravských Vítkovicích konal tradiční závod s mezinárodní účastí Vítkovice Cup 2012. Gymnastický klub Šumperk měl zastoupení ve všech soutěžních kategoriích.
Soutěž zahájily gymnastky-žákyně (ročník narození 2000 a mladší), mezi nimiž si skvěle vedla šumperská závodnice Bára Fricová. Zaslouženě se umístila na pěkném šestém místě. Odpoledne se rozběhl závod kadetek, juniorek a žen.

Závod v kategorii kadetek byl zároveň nominačním závodem na Memoriál J. Gajdoše (pro ročník 2000 a mladší) a na závod olympijských nadějí Cefta Cup (ročník 1997–2000). Nejlépe ze tří šumperských reprezentantek si vedla Adéla Měrková, která v silné konkurenci gymnastek i o čtyři roky starších, obsadila osmé místo. Za své bezchybné cvičení na kladině dostala dokonce nejvyšší známku z celého pole závodnic – 12,700 bodu. Tímto výkonem se bez problému dostala do českého reprezentačního družstva žákyň na Memoriál J. Gajdoše, který proběhne 17. – 18. listopadu v Brně.

Vendula Měrková se v kategorii kadetek bohužel po pádech z kladiny odsunula až na 17. místo, ale i tak si zajistila místo v reprezentačním týmu na Memoriál J. Gajdoše. Marii Nevrklové se start sezóny nepovedl a obsadila 24. místo.

Šumperská gymnastika bude mít zastoupení i v závodě olympijských nadějí, a to zásluhou juniorky Simony Kozákové, která začínala se svou sportovní dráhou v GK Šumperk. Nyní se připravuje v nejlepším českém oddíle TJ Sokol Brno 1.


Foto: Jolana Měrková


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.