SPORT

Gymnastky GK Šumperk braly medaile

10. prosince 2008, 20:45, Helena Konopová
Šumperk, Brno, Košice - Hned dva závody mají za sebou gymnastky GK Šumperk.
Mistrovství České republiky družstev I. ligy žen – Brno 30.11.2008

Družstvo GK Šumperk startovalo na letošním MČR ve složení: Simona Kozáková, Viktorie Harásková, Tereza Vařeková, Veronika Pluskalová a Barbora Studená. Poslední dvě jmenované jsou hostující z Prostějova. Všechna děvčata patří ještě do žákovské kategorie a v tomto závodě si změřila síly s juniorkami a ženami. Družstvo bylo rovněž oslabeno zraněním Simony Kozákové, která nastoupila jen na bradla a prostná, na ostatních nářadích ji zastoupila teprve desetiletá Tereza Vařeková. Gymnastický klub Šumperk obsadil 5. místo. Vítězem I. ligy se staly závodnice ze Sokola Brno I.Mezinárodní závod v Košicích

S podzimní závodní sezónou se gymnastky rozloučily mezinárodním závodem v Košicích. Na východ Slovenska odjely i mladší žákyně, pro které byl vypsán závod Pohár ředitelky ZŠ. Na stupně vítězů vystoupily hned dvě šumperské gymnastky, a to Marie Nevrklová(2. místo) a Bára Fricová(3. místo). Zvítězila Ivett Hupczik z Postás S.E. Budapešť. Do první desítky se ještě zařadily Adéla Měrková na 9. a Hana Štěpánová na 10. místě. Vendula Měrková skončila v konečném pořadí 12. a Kristýna Dunková 15.
Ještě úspěšnější byl GK Šumperk v kategorii Malý Vesuvius. Zvítězila Viktorie Harásková před oddílovou kolegyní Simonou Kozákovou, Tereza Vařeková obsadila 4. místo.

Finále na jednotlivých nářadích rozšířilo sbírku medailí našich děvčat. Simona Kozáková skončila 3. na přeskoku, na bradlech a kladině přidala stříbro, pouze v prostných se musela spokojit jen s bramborovou medailí. Viktorie Harásková si odvezla 2 bronzové medaile, a to za cvičení na bradlech a na prostných. Na kladině velmi pěkně zacvičila Tereza Vařeková a obsadila 4. místo.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.