SPORT

Gymnastky bodovaly v Popradu

23. května 2011, 21:50, téma GYMNASTIKA, Helena Konopová
Gymnastky bodovaly v Popradu Poprad / Šumperk - Již tradičně se gymnastky vydávají 2. květnový víkend do slovenského Popradu, aby bojovaly o Pohár primátora Popradu. Letošního již 33. ročníku se zúčastnily závodnice ze slovenských, polských a maďarských klubů, Českou republiku reprezentovala děvčata z Gymnastického klubu Šumperk.

Závod žákovských kategorií
proběhl jednoznačně v režii našich závodnic. Mezi mladšími žákyněmi zvítězila Vendula Měrková před svou sestrou Adélou. Velmi pěkně závodily i nejmladší účastnice startovního pole Agáta Kněžková (7. místo), Sabina Maršálková (9.), Eva Kubíčková (10.) a Nikola Urbanová (11.).


Kategorii starších žákyň vyhrála Marie Nevrklová před svojí oddílovou kolegyní Bárou Fricovou.
 

V kategorii juniorek zazářila Viktorie Harásková a s přehledem zvítězila. Škoda, že ji na stupně vítězů nedoprovodila Tereza Vařeková, kterou pád z bradel odsunul na neoblíbené 4. místo. Harásková se navíc stala absolutní vítězkou závodu a získala pohár primátora.

Gymnastky čeká ještě do závěru sezóny náročný program. Marie Nevrklová a Viktorie Harásková se zúčastní reprezentačního soustředění A týmů ve svých kategoriích, před všemi gymnastkami je ještě krajský přebor, mistrovství republiky, mezinárodní starty v Polsku a Maďarsku a v neposlední řadě Olympiáda dětí a mládeže konaná letos na konci června v Olomouci. Ať děvčatům ještě vydrží síly v náročné přípravě.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.