SPORT

Gymnastky bodovaly v Popradu

23. května 2011, 21:50, téma GYMNASTIKA, Helena Konopová
Gymnastky bodovaly v Popradu Poprad / Šumperk - Již tradičně se gymnastky vydávají 2. květnový víkend do slovenského Popradu, aby bojovaly o Pohár primátora Popradu. Letošního již 33. ročníku se zúčastnily závodnice ze slovenských, polských a maďarských klubů, Českou republiku reprezentovala děvčata z Gymnastického klubu Šumperk.

Závod žákovských kategorií
proběhl jednoznačně v režii našich závodnic. Mezi mladšími žákyněmi zvítězila Vendula Měrková před svou sestrou Adélou. Velmi pěkně závodily i nejmladší účastnice startovního pole Agáta Kněžková (7. místo), Sabina Maršálková (9.), Eva Kubíčková (10.) a Nikola Urbanová (11.).


Kategorii starších žákyň vyhrála Marie Nevrklová před svojí oddílovou kolegyní Bárou Fricovou.
 

V kategorii juniorek zazářila Viktorie Harásková a s přehledem zvítězila. Škoda, že ji na stupně vítězů nedoprovodila Tereza Vařeková, kterou pád z bradel odsunul na neoblíbené 4. místo. Harásková se navíc stala absolutní vítězkou závodu a získala pohár primátora.

Gymnastky čeká ještě do závěru sezóny náročný program. Marie Nevrklová a Viktorie Harásková se zúčastní reprezentačního soustředění A týmů ve svých kategoriích, před všemi gymnastkami je ještě krajský přebor, mistrovství republiky, mezinárodní starty v Polsku a Maďarsku a v neposlední řadě Olympiáda dětí a mládeže konaná letos na konci června v Olomouci. Ať děvčatům ještě vydrží síly v náročné přípravě.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).