SPORT

Gymnastkám v Šumperku začala sezóna

18. dubna 2007, 19:09, Helena Konopová
Šumperk - Memoriál Evy Bosákové je prvním závodem letošního ročníku Českého poháru a pro šumperské gymnastky to byl zároveň první závod sezóny. Do Prahy přijela více než stovka závodnic ze všech koutů republiky, ale také z Maďarska, Anglie a Slovinska.
Nejmladší děvčata mají kategorii zvanou Evičky. Zde startovala z GK Šumperk Tereza Vařeková, pro kterou to byl první velký závod. Obsadila 20. místo. 

Nejpočetnější startovní pole měla jako vždy kategorie žákyň. Při neúčasti zkušených závodnic Březinové a Drenkové se velmi dobře prosadily mladičké gymnastky. Simona Kozáková se díky nešťastnému pádu v závěru prostných odsunula z 2. místa na 5., Viktorie Harásková skončila sedmá. Kozáková si navíc suverénním výkonem na kladině vybojovala účast ve finále na tomto nářadí. Do finále postoupilo 10 závodnic ze všech kategorií, tak se stalo, že desetiletá Simona závodila s reprezentantkami o více jak deset let staršími. O to cennější je 4. místo po zcela bezchybném výkonu. Ivona Hrivnáková se poprvé předvedla jako juniorka. Po nezdaru na kladině nakonec vybojovala solidní 6. místo.
Gymnastický klub Šumperk zve všechny příznivce tohoto sportu na XIV. Ročník Memoriálu Petry Urbáškové 28. dubna v tělocvičně Základní školy na Sluneční ulici v Šumperku.Přijďte povzbudit domácí závodnice!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.