SPORT

Gymnastický klub Šumperk vyhrál Memoriál Petry Urbáškové

8. května 2013, 13:41, téma GYMNASTIKA, red, mošo
Gymnastický klub Šumperk vyhrál Memoriál Petry Urbáškové Šumperk – Memoriál Petry Urbáškové pořádal o posledním dubnovém víkendu Gymnastický klub Šumperk. Pozval na něj oddíly z České republiky, Slovenska a Maďarska. Letos se uskutečnil již devatenáctý ročník tohoto závodu, pojmenovaného po šumperské sportovkyni, která tragicky zahynula před dvaceti lety.
Tradiční přátelský závod proběhl v prostorách IV. základní školy za účasti sedmi desítek závodnic.
Soutěžilo se v trojboji bradla – kladina – prostná. Domácí klub měl v soutěži nejpočetnější zastoupení. V kategorii I., vypsané pro děvčata narozená v roce 2005 a mladší (8 a méně let), sahala po medaili Adéla Osladilová. Nepovedené cvičení na kladině ji ale odsunulo na páté místo. Pro začínající gymnastky z prvních tříd to byl jeden z prvních závodů vůbec, přesto se umístily slušně: Julie Hvižďová (14. místo), Adriana Vavrečková (18. místo) a Veronika Kadlčíková (20. místo).

Ve druhé ze tří kategorií už nebyla o zkušenosti nouze, proto pro Šumperské zacinkal první kov. Veronika Veselá obsadila v konkurenci třiceti tří závodnic třetí místo, nestačila pouze na výkony gymnastek z Ostravy a z Prostějova. Do elitní desítky se vešly také Eva Kubíčková (8. místo) a Agáta Kněžková (9. místo). Další umístění šumperských dívek vypadalo takto: 17. místo Nikola Urbanová, 22. Ludmila Stejskalová, 25. Eliška Talandová, 26. Michaela Pavlů a 30. Zuzana Poštulková.

Největšího úspěchu dosáhla v juniorské kategorii Marie Nevrklová. Tento ročník, obsazený juniorskými reprezentantkami ČR, vyhrála s více než půlbodovým náskokem na Veroniku Cenkovou z TJ Sokol Moravská Ostrava. Druhá zástupkyně Gymnastického klubu Šumperk Bára Fricová skončila šestá. Vítězství Nevrklové významně přispělo k prvenství GK Šumperk v nově zařazené soutěži družstev. S více než čtyřbodovým náskokem před TJ Prostějov vystoupilo na nejvyšší stupínek družstvo složené z nejlepších závodnic z každé kategorie. Byly to Adéla Osladilová, Veronika Veselá a Marie Nevrklová. Třetí místo obsadil GK Vítkovice, čtvrté GK Šumperk II ve složení Julie Hvižďová, Eva Kubíčková a Bára Fricová a páté místo putovalo na Slovensko zásluhou týmu KEŠEL Košice. foto: GK Šumperk


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.