SPORT

Gymnastický klub Šumperk vyhrál Memoriál Petry Urbáškové

8. května 2013, 13:41, téma GYMNASTIKA, red, mošo
Gymnastický klub Šumperk vyhrál Memoriál Petry Urbáškové Šumperk – Memoriál Petry Urbáškové pořádal o posledním dubnovém víkendu Gymnastický klub Šumperk. Pozval na něj oddíly z České republiky, Slovenska a Maďarska. Letos se uskutečnil již devatenáctý ročník tohoto závodu, pojmenovaného po šumperské sportovkyni, která tragicky zahynula před dvaceti lety.
Tradiční přátelský závod proběhl v prostorách IV. základní školy za účasti sedmi desítek závodnic.
Soutěžilo se v trojboji bradla – kladina – prostná. Domácí klub měl v soutěži nejpočetnější zastoupení. V kategorii I., vypsané pro děvčata narozená v roce 2005 a mladší (8 a méně let), sahala po medaili Adéla Osladilová. Nepovedené cvičení na kladině ji ale odsunulo na páté místo. Pro začínající gymnastky z prvních tříd to byl jeden z prvních závodů vůbec, přesto se umístily slušně: Julie Hvižďová (14. místo), Adriana Vavrečková (18. místo) a Veronika Kadlčíková (20. místo).

Ve druhé ze tří kategorií už nebyla o zkušenosti nouze, proto pro Šumperské zacinkal první kov. Veronika Veselá obsadila v konkurenci třiceti tří závodnic třetí místo, nestačila pouze na výkony gymnastek z Ostravy a z Prostějova. Do elitní desítky se vešly také Eva Kubíčková (8. místo) a Agáta Kněžková (9. místo). Další umístění šumperských dívek vypadalo takto: 17. místo Nikola Urbanová, 22. Ludmila Stejskalová, 25. Eliška Talandová, 26. Michaela Pavlů a 30. Zuzana Poštulková.

Největšího úspěchu dosáhla v juniorské kategorii Marie Nevrklová. Tento ročník, obsazený juniorskými reprezentantkami ČR, vyhrála s více než půlbodovým náskokem na Veroniku Cenkovou z TJ Sokol Moravská Ostrava. Druhá zástupkyně Gymnastického klubu Šumperk Bára Fricová skončila šestá. Vítězství Nevrklové významně přispělo k prvenství GK Šumperk v nově zařazené soutěži družstev. S více než čtyřbodovým náskokem před TJ Prostějov vystoupilo na nejvyšší stupínek družstvo složené z nejlepších závodnic z každé kategorie. Byly to Adéla Osladilová, Veronika Veselá a Marie Nevrklová. Třetí místo obsadil GK Vítkovice, čtvrté GK Šumperk II ve složení Julie Hvižďová, Eva Kubíčková a Bára Fricová a páté místo putovalo na Slovensko zásluhou týmu KEŠEL Košice. foto: GK Šumperk


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.