SPORT

Gymnastický klub Šumperk má mistryni republiky

20. června 2012, 15:59, téma GYMNASTIKA, Martina Konopová
Gymnastický klub Šumperk má mistryni republiky Vysoké Mýto – Mistrovství České republiky výkonnostních stupňů se tentokrát konalo o víkendu 9. až 10. června ve Vysokém Mýtě. Ve třech výkonnostních kategoriích reprezentovaly Gymnastický klub (GK) Šumperk čtyři závodnice, které úspěšně prošly sítem několika kvalifikačních závodů. Byly to Veronika Veselá, Bára Fricová, Sabina Maršálková a Tereza Vařeková.

První závod mistrovství patřil starším žákyním, kterých bylo nominováno 56. I v tak silné konkurenci se Veronika Veselá, čerstvá přebornice Olomouckého kraje, neztratila a zaslouženě skončila na 7. místě.

V kategorii žákyň A se předvedly Bára Fricová a Sabina Maršálková. První jmenovaná se bohužel po nezdaru na kladině odsunula na sedmé místo, ale i tak je to mezi téměř čtyřiceti závodnicemi z celé republiky velký úspěch. Druhá šumperská gymnastka Sabina Maršálková potom skončila na 33. místě.

Největší úspěch Gymnastického klubu Šumperk ovšem přišel v kategorii juniorek B, která byla zařazena až do nedělního programu tohoto gymnastického maratonu. Po absolvování celého závodu bez výraznějších srážek se šumperská reprezentantka Tereza Vařeková stala mistryní České republiky pro rok 2012.Zvítězila se solidním náskokem 1,050 bodu nad reprezentantkou Pardubic a potvrdila tak svoji stávající formu.

Podrobné výsledky a další fotografie najdete na oddílových stránkách www.gksumperk.cz nebo na facebooku http://www.facebook.com/GymnastickyKlubSumperk.

foto: Veronika Petrová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.