SPORT

Gymnastický klub Šumperk má mistryni republiky

20. června 2012, 15:59, téma GYMNASTIKA, Martina Konopová
Gymnastický klub Šumperk má mistryni republiky Vysoké Mýto – Mistrovství České republiky výkonnostních stupňů se tentokrát konalo o víkendu 9. až 10. června ve Vysokém Mýtě. Ve třech výkonnostních kategoriích reprezentovaly Gymnastický klub (GK) Šumperk čtyři závodnice, které úspěšně prošly sítem několika kvalifikačních závodů. Byly to Veronika Veselá, Bára Fricová, Sabina Maršálková a Tereza Vařeková.

První závod mistrovství patřil starším žákyním, kterých bylo nominováno 56. I v tak silné konkurenci se Veronika Veselá, čerstvá přebornice Olomouckého kraje, neztratila a zaslouženě skončila na 7. místě.

V kategorii žákyň A se předvedly Bára Fricová a Sabina Maršálková. První jmenovaná se bohužel po nezdaru na kladině odsunula na sedmé místo, ale i tak je to mezi téměř čtyřiceti závodnicemi z celé republiky velký úspěch. Druhá šumperská gymnastka Sabina Maršálková potom skončila na 33. místě.

Největší úspěch Gymnastického klubu Šumperk ovšem přišel v kategorii juniorek B, která byla zařazena až do nedělního programu tohoto gymnastického maratonu. Po absolvování celého závodu bez výraznějších srážek se šumperská reprezentantka Tereza Vařeková stala mistryní České republiky pro rok 2012.Zvítězila se solidním náskokem 1,050 bodu nad reprezentantkou Pardubic a potvrdila tak svoji stávající formu.

Podrobné výsledky a další fotografie najdete na oddílových stránkách www.gksumperk.cz nebo na facebooku http://www.facebook.com/GymnastickyKlubSumperk.

foto: Veronika Petrová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).