SPORT

Gymnastický klub navázal na jarní úspěchy

21. října 2010, 00:00, téma GYMNASTIKA, rejdakce, Petrová Simona
Gymnastický klub navázal na jarní úspěchy Brno - Hned od začátku nové sezóny navázaly šumperské gymnastky na úspěchy z letošního jara. Záplavou zdarů z posledních závodů potvrdily svou skvělou formu, kterou budou v závěru roku ještě hodně potřebovat.
Už tento měsíc čeká některé z nich jedna z největších akcí u nás „VÍTKOVICE CUP 2010“, v průběhu listopadu pak Mistrovství republiky. Zde je třeba podotknout, že gymnastický klub si pro letošní rok vybojoval účast v extralize družstev. Na prvním závodu podzimní sezóny, který pořádal jeden z předních brněnských klubů „MORAVSKÁ SLÁVIA BRNO“, se v soutěži družstev závodilo o POHÁR VELETRŽNÍHO BRNA. Ten s velkým bodovým náskokem skončil v rukou šumperského týmu ve složení Marie Nevrklová, Barbora Fricová a Adéla Měrková. Medailový úspěch slavil GK Šumperk i v soutěži jednotlivců, a to zásluhou Marie Nevrklové, která si v kategorii I. odvezla pohár za 1. místo.

Další umístění:
  • 4. Bára Fricová,
  • 5. Adéla Měrková,
  • 7. Vendula Měrková,
  • 11. Sabina Maršálková - všechny GK Šumperk.


Na startu závodu se objevily i začínající gymnastky v kategorii II. Přestože tady se Šumperk medaile nedočkal, dala děvčata o sobě v silné konkurenci vědět především solidním 6. místem Agáty Kněžkové. Krůček za ní skončila další dvě děvčata ze Šumperka, a to Nikola Urbanová na 7. a nejmladší účastnice výpravy Eliška Talandová na 10. místě.

Šumperské gymnastky cvičí pod vedením trenérek Silvie Urbanové, Heleny Konopové a Simony Petrové. Letos se tým trenérů rozrostl o další posilu, kterou je bývalá úspěšná gymnastka Veronika Petrová. Celý oddíl GK včetně chlapecké části zastřešila ZŠ Sluneční Šumperk. Děti jsou zde zařazeny do sportovních tříd s rozšířenou výukou TV a pod vedením zkušených trenérů tak dosahují kvalitních výsledků v různých sportech. Nejlepším důkazem je např. odchovankyně šumperské gymnastiky Martina Konopová, která startovala v loňském roce na OH VANCOUVER 2010 jako akrobatická lyžařka a v neposlední řadě i olympijský vítěz ze SALT LAKE CITY 2002 Aleš Valenta.

Gymnastický klub Šumperk zve všechny sportovně založené rodiče, aby nás navštívili se svými ratolestmi v tělocvičně ZŠ Sluneční, kde každé úterý v době od 16.00 - 17.00 hod probíhá sportovní příprava předškolních dětí.
 
Foto: p. Talanda


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.