SPORT

Gymnastický klub navázal na jarní úspěchy

21. října 2010, 00:00, téma GYMNASTIKA, rejdakce, Petrová Simona
Gymnastický klub navázal na jarní úspěchy Brno - Hned od začátku nové sezóny navázaly šumperské gymnastky na úspěchy z letošního jara. Záplavou zdarů z posledních závodů potvrdily svou skvělou formu, kterou budou v závěru roku ještě hodně potřebovat.
Už tento měsíc čeká některé z nich jedna z největších akcí u nás „VÍTKOVICE CUP 2010“, v průběhu listopadu pak Mistrovství republiky. Zde je třeba podotknout, že gymnastický klub si pro letošní rok vybojoval účast v extralize družstev. Na prvním závodu podzimní sezóny, který pořádal jeden z předních brněnských klubů „MORAVSKÁ SLÁVIA BRNO“, se v soutěži družstev závodilo o POHÁR VELETRŽNÍHO BRNA. Ten s velkým bodovým náskokem skončil v rukou šumperského týmu ve složení Marie Nevrklová, Barbora Fricová a Adéla Měrková. Medailový úspěch slavil GK Šumperk i v soutěži jednotlivců, a to zásluhou Marie Nevrklové, která si v kategorii I. odvezla pohár za 1. místo.

Další umístění:
  • 4. Bára Fricová,
  • 5. Adéla Měrková,
  • 7. Vendula Měrková,
  • 11. Sabina Maršálková - všechny GK Šumperk.


Na startu závodu se objevily i začínající gymnastky v kategorii II. Přestože tady se Šumperk medaile nedočkal, dala děvčata o sobě v silné konkurenci vědět především solidním 6. místem Agáty Kněžkové. Krůček za ní skončila další dvě děvčata ze Šumperka, a to Nikola Urbanová na 7. a nejmladší účastnice výpravy Eliška Talandová na 10. místě.

Šumperské gymnastky cvičí pod vedením trenérek Silvie Urbanové, Heleny Konopové a Simony Petrové. Letos se tým trenérů rozrostl o další posilu, kterou je bývalá úspěšná gymnastka Veronika Petrová. Celý oddíl GK včetně chlapecké části zastřešila ZŠ Sluneční Šumperk. Děti jsou zde zařazeny do sportovních tříd s rozšířenou výukou TV a pod vedením zkušených trenérů tak dosahují kvalitních výsledků v různých sportech. Nejlepším důkazem je např. odchovankyně šumperské gymnastiky Martina Konopová, která startovala v loňském roce na OH VANCOUVER 2010 jako akrobatická lyžařka a v neposlední řadě i olympijský vítěz ze SALT LAKE CITY 2002 Aleš Valenta.

Gymnastický klub Šumperk zve všechny sportovně založené rodiče, aby nás navštívili se svými ratolestmi v tělocvičně ZŠ Sluneční, kde každé úterý v době od 16.00 - 17.00 hod probíhá sportovní příprava předškolních dětí.
 
Foto: p. Talanda


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.