SPORT

Gymnastické tituly Mistrů republiky rozdány

29. června 2011, 19:50, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Gymnastické tituly Mistrů republiky rozdány Třinec - O víkendu 18. - 19.6. probíhalo v třinecké sportovní hale STARS Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice kadetek, juniorů, juniorek, mužů a žen pro rok 2011.
Ze šumperských gymnastů obohatili pole juniorů O. Dostál a R. Smékal, který již od letoška hájí barvy Sokola Kolín, kam nastoupil v minulém roce na střední školu.

V letošním roce ještě nestanuli proti sobě, neboť šestnáctiletý Dostál cvičil za mladší, zatímco sedmnáctiletý Smékal za starší juniory. Oba byli sobě v minulosti vyrovnanými soupeři a oba měli před mistrovstvím zdravotní problémy, které jim neumožnily ideální přípravu. O. Dostál skončil v sobotním šestiboji na 5., s mezinárodními účastníky na 7. místě a druhý den zkoušel štěstí ve finále na hrazdě a prostných, kde se pádem v závěrečném skoku připravil o bronzovou medaili.
Úspěšnější víkend prožil jeho bývalý klubový kolega Smékal R., který si do Kolína odvážel bronzovou medaili za cvičení v šestiboji, ke které přidal z finalových bojů bronz za přeskok a titul Mistra ČR na koni našíř s madly.



vyhlášení šestiboje starších juniorů

Výsledky:

mladší junioři:                                                                      starší junioři:
1. Janeczko O. TŽ Třinec 70,00                                         1. Radovesnický D. Sokol Kolín 76,65
(1. Kopeinik D.Rakousko 70,95)                                      2. Kardoš D. Sokol Kolín 69,00
2. Šmejkal M. Sokol Vršovice 67,85                                 (2. Vargovský I. Slovensko 73,55)
(2. Braitsch F. Rakousko 70,30)                                        3. Smékal R. Sokol Kolín 67,65
3. Duda M. Sokol Brno I 66,55

5. Dostál O. GK Šumperk 65,35

Finále Dostála a Smékala:

Prostná kůň našíř
(1. Vargovský I. Slovensko 13,20)                                    1. Smékal R. Sokol Kolín 12,10
1. Radovesnický D. Sokol Kolín 13,15                            2. Radovesnický D. Kolín 12,00
2. Janeczko O. TŽ Třinec 12,45                                        3. Duda M. Sokol Brno I 11,95
3. Szábo M. So. Poděbrady11,95

Přeskok bradla

(1. Vargovský I. Slovensko 14,15)                                   1. Radovesnický D. Kolín 13,25
1. Janeczko O. TŽ Třinec 12,95                                       2. Duda M. Brno 12,75
2. Radovesnický D. Sokol Kolín 12,90                           3. Kardoš D. Kolín 12,45
3. Smékal R. Sokol Kolín 12,90
                                                                                             (4. Vargovský I. Slov. 12,20)
                                                                                             4. Smékal R. Kolín 11,60

Hrazda
1. Radovesnický D. Sokol Kolín 13,55
(2. Vargovský I. Slovensko 11,95)
2. Duda M. Sokol Brno I 11,85
3. Kardoš D. Sokol Kolín 11,75

5. Dostál O. GK Šumperk 11,00




Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.