SPORT

Gymnastická sezóna je v plném proudu

28. listopadu 2011, 22:38, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Gymnastická sezóna je v plném proudu Šumperk - Závodnice Gymnastického klubu Šumperk nevědí, kam dřív skočit. Se závody se v měsíci listopadu takříkajíc roztrhl pytel. V sobotu 12.11. se dvě družstva žákyň zúčastnila Poháru studentstva v Bučovicích. Tradičně silně obsazený závod přilákal letos 19 družstev.
Je potěšující, že nejlepší z nich bylo A družstvo GK Šumperk, které startovalo ve složení: Nevrklová Marie, Měrková Adéla a Měrková Vendula. Družstvo B (Maršálková Sabina, Fricová Bára, Veselá Veronika) se rovněž dostalo do první desítky a skončilo na místě 9. V soutěži jednotlivkyň si nejlépe ze šumperských gymnastek vedla Marie Nevrklová, která vybojovala bronzovou medaili. Obě sestry Měrkovy se probojovaly mezi nejlepší kladinářky a ve finále na tomto ošemetném nářadí obsadila Adéla krásné 2. místo.
Hned druhý den, v neděli 13. 11., čekal děvčata v domácím prostředí v tělocvičně Základní školy Sluneční krajský přebor družstev, jehož pořadatelem byl Gymnastický klub Šumperk. Závodilo se ve všech kategoriích podle závodního programu. Kategorii Základní stupeň vyhrálo družstvo GK Šumperk ve složení Talandová Eliška, Pavlů Michaela, Stejskalová Ludmila a Hrozová Julie.
 

Umístění jednotlivkyň:
 • 1. Talandová
 • 2. Pavlů
 • 5. Stejskalová
 • 6. Hrozová

V družstvu mladších žákyň startovaly Kněžková Agáta, Němcová Natálie, Kubíčková Eva a Urbanová Nikola. Děvčata si z krajského přeboru odnesla bronzové medaile. V soutěži jednotlivkyň se nejvíce dařilo Agátě Kněžkové, která skončila na medailovém 3. místě, Urbanová obsadila 6. místo, Němcová byla 21. a Kubíčková 22.
V kategorii starších žákyň si opět nejlépe vedly závodnice pořádajícího oddílu - zvítězila Veronika Veselá před oddílovou kolegyní Sabinou Maršálkovou. V žákyních B skončila na 2. místě Kristýna Dunková a v soutěži II. Ligy Bára Fricová zvítězila.
 

Závodnice s nejvyšší výkonností si změřily síly s následujícími výsledky:
 • 1. Viktorie Harásková
 • 2. Marie Nevrklová
 • 3. Tereza Vařeková
 • 4. Adéla Měrková
 • 5. Vendula Měrková

Gymnastky se také zúčastnily Jeseníky Cupu, který pořádal gymnastický oddíl TJ Šumperk. Zde startovaly i nejmladší adeptky gymnastiky. Adélka Osladilová si ze svého prvního závodu odnesla bronzovou medaili v kategorii roč. 2005. Mezi o rok staršími děvčaty skončila na 2. místě Eliška Talandová, 4. Michaela Pavlů, 7. Ludmila Stejskalová a 8. Julie Hrozová. Ročník 2003 – shodným počtem bodů na 4.-5. místě Agáta Kněžková a Nikola Urbanová, 8. Eva Kubíčková, ročník  2002 – zvítězila Veronika Veselá, 3. místo Natálie Němcová, ročník 2001 kat. B – 3. místo Sabina Maršálková, 6. místo Kristýna Dunková, ročník 2001 a starší, kat. A – obě sestry Měrkovy na 1. místě, za nimi další závodnice GK Šumperk Vařeková, Nevrklová, Fricová.
 

Finále Kladina:
 • Kategorie B: 4. Němcová, 6. Veselá, 7. Maršálková
 • Kategorie A: 1. Měrková V., 2. Nevrklová, 3. Fricová, 4. Vařeková, 5. Měrková A.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.