SPORT

Grand prix Olomouc

25. listopadu 2008, 19:54, Libor Lužík
Olomouc - Prvního turnaje seriálu Grand Prix v rapid šachu mládeže Olomouckého kraje se zúčastnilo 5 šachistů TJ Sokol Šumperk. V kategorii „B“ až do pátého kola byli v průběžném hodnocení Jakub Vaculík a Tomáš Kostecký na prvních dvou místech, v závěrečných dvou kolech je však přehrál Marian Poljak z Přerova a zaslouženě vyhrál, druhý skončil Jakub Vaculík, Tomáš Kostecký si z Olomouce odnesl nakonec bramborovou medaili za čtvrté místo.

 V kategorii do 14 let hrála s chlapci jediná dívka v turnaji - Nicola Lužíková. Už první výhra se třetím nasazeným Matějem Gorbou věstila, že si Nicola přivezla do Olomouce dobrou formu. V dalších kolech si v klidu poradila s Markem Holínkou z Nového Malína a Frantou Kamarádem z Grygova. S Patrikem Gnidou z České Vsi nezvládla dobře rozehranou partii v časové tísni. V pátém kole taktickou hrou nedovolila Igoru Alfimovi z Grygova téměř nic a utrápený výkon hráče Grygova korunoval spadnutý praporek a čtvrtý bod pro Nicolu. V šestém kole předvedl Jirka Zapletal z Přemyslovic šachistce Šumperka, že je pořád ještě lepším hráčem, a tak jako vloni lídrem soutěže. V posledním kole se Nicola proti Matěji Šnevajsovi z Grygova prosadila útočným pojetím a dravou hrou v koncovce doslova vyházela Matějovy figury ze šachovnice. Za předvedený výkon „pro mnohé překvapivý“ si odvezla bronzovou medaili. V otevřené kategorii pro příchozí si zahráli Marek Malý, který skončil na 6 místě, a vedoucí šumperské výpravy Libor Lužík obsadil 8. místo.

Kategorie „B“ – do 12-ti let

  • 1. Poljak Marian - 6 bodů
  • 2. Vaculík Jakub - 5 1/2 bodu
  • 3. Vozák Tomáš - 5 bodů
  • 4. Kostecký Tomáš - 5 bodů
Kategorie „C“ – do 14-ti let
  • 1. Zapletal Jiří - 6 bodů
  • 2. Gnida Patrik - 6 bodů
  • 3. Lužíková Nicola - 5 bodů


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).