SPORT

Grand prix Olomouc

25. listopadu 2008, 19:54, Libor Lužík
Olomouc - Prvního turnaje seriálu Grand Prix v rapid šachu mládeže Olomouckého kraje se zúčastnilo 5 šachistů TJ Sokol Šumperk. V kategorii „B“ až do pátého kola byli v průběžném hodnocení Jakub Vaculík a Tomáš Kostecký na prvních dvou místech, v závěrečných dvou kolech je však přehrál Marian Poljak z Přerova a zaslouženě vyhrál, druhý skončil Jakub Vaculík, Tomáš Kostecký si z Olomouce odnesl nakonec bramborovou medaili za čtvrté místo.

 V kategorii do 14 let hrála s chlapci jediná dívka v turnaji - Nicola Lužíková. Už první výhra se třetím nasazeným Matějem Gorbou věstila, že si Nicola přivezla do Olomouce dobrou formu. V dalších kolech si v klidu poradila s Markem Holínkou z Nového Malína a Frantou Kamarádem z Grygova. S Patrikem Gnidou z České Vsi nezvládla dobře rozehranou partii v časové tísni. V pátém kole taktickou hrou nedovolila Igoru Alfimovi z Grygova téměř nic a utrápený výkon hráče Grygova korunoval spadnutý praporek a čtvrtý bod pro Nicolu. V šestém kole předvedl Jirka Zapletal z Přemyslovic šachistce Šumperka, že je pořád ještě lepším hráčem, a tak jako vloni lídrem soutěže. V posledním kole se Nicola proti Matěji Šnevajsovi z Grygova prosadila útočným pojetím a dravou hrou v koncovce doslova vyházela Matějovy figury ze šachovnice. Za předvedený výkon „pro mnohé překvapivý“ si odvezla bronzovou medaili. V otevřené kategorii pro příchozí si zahráli Marek Malý, který skončil na 6 místě, a vedoucí šumperské výpravy Libor Lužík obsadil 8. místo.

Kategorie „B“ – do 12-ti let

  • 1. Poljak Marian - 6 bodů
  • 2. Vaculík Jakub - 5 1/2 bodu
  • 3. Vozák Tomáš - 5 bodů
  • 4. Kostecký Tomáš - 5 bodů
Kategorie „C“ – do 14-ti let
  • 1. Zapletal Jiří - 6 bodů
  • 2. Gnida Patrik - 6 bodů
  • 3. Lužíková Nicola - 5 bodů


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.