SPORT

GK Vítkovice Cup 2011

21. října 2011, 13:30, téma GYMNASTIKA, rejdakce
GK Vítkovice Cup 2011 Šumperk/Ostrava - Každoročně silně obsazený závod s mezinárodní účastí, který na konci října pořádá Gymnastický klub Vítkovice, proběhl letos 15.10. ve sportovní hale na Sokolské ulici v Ostravě..
V kategorii žákyň se sešla prakticky celá žákovská elita České republiky. O to cennější je vítězství závodnice GK Šumperk Marie Nevrklové, která kromě drobné chybičky na bradlech prošla závodem bez zaváhání a celkovým součtem bodů zaslouženě vyhrála. Velmi dobře si vedla další svěřenkyně trenérky Silvie Urbanové Vendula Měrková, kterou nešťastný pád z bradel odsunul na 6. místo. Získala ale nejvyšší známku na kladině. Její sestra Adéla Měrková uzavřela 1. desítku a Barbora Fricová skončila na místě 15.

Závod kadetek byl poznamenán značnou nervozitou - bojovalo se totiž o nominaci na mezinárodní závod olympijských nadějí Cefta Cup. Zbytečných pádů se nevyvarovaly ani šumperské kadetky. V celkovém součtu zvítězila s přehledem Petra Fialová ze Sokola Brno, Viktorie Harásková z GK Šumperk obsadila 9. místo a Tereza Vařeková byla 20.

Je potěšující, že odchovankyně GK Šumperk Simona Kozáková, která nyní trénuje a studuje v Brně, získala v tomto náročném závodě bronzovou medaili. Pro úplnost je třeba dodat, že Harásková byla na Cefta Cup nominována do družstva A jako náhradnice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.