SPORT

Geocachingový víkend s Doriskou

22. července 2009, 14:44, -zag-
Geocachingový víkend s Doriskou Šumperk - Již v pořadí druhý červencový víkend (24. a 25. července) můžete strávit spolu s Vilou Doris a jejich novou hrou GEOCACHING.
"S sebou si vezměte GPSku, papír, tužku a dobrou náladu a už můžete vyrazit," říká Bronislav Vavruša z Vily Doris. Většinou má geocaching tři úkoly. Za prvné musíte na stránce www.doris.cz poznat, odkud je obrázek zveřejněné městské  webkamery. Tam vás většinou čeká za druhé nějaký úkol, který když splníte, zjistíte souřadnice, kam se máte dostat. A tak dál a dál, až poznáte naše krásné město.

Na šumperském geocachingu se tak trochu podílí i náš rej.cz, protože pokud narazíte na zajímavé historické místo, můžete vzít krk, že jsme vám o něm povídali v některém z našich historických seriálů.

Pro ty, co snad ještě hře geocaching nepropadli, je tu malé připomenutí. Geocaching je turistická, navigační hra, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (česky i keš), o níž jsou známy jen její geografické souřadnice systému WGS 84. Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer. Více o této hře, která se nově od jara hraje i v Šumperku, zjistíte v článku Geocaching - když se město promění v hernu, který pro vás napsali naši kamarádi z Mladých žurnalistů.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.7.2009 15:14
Titulek: Bez titulku
Autor: Michal
27
"... spolu s Vilou Doris a jejich novou hrou GEOCACHING"
GEOCACHING není hra Vily Doris!
www.geocaching.com
Reagovat
Datum: 23.7.2009 16:35
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: ficcino
91
To je chyba autora(rky) příspěvku, ta hra se jmenuje Šumperský geocaching. Začínám se ale pomalu bát, že bude brzy překačerováno a před keškama budeme stát fronty
Reagovat
Datum: 24.7.2009 06:14
Titulek: Fronty...
Autor: Grifit
23
106
Přesně tak. Na druhou stranu drtivá většina účastníků akce asi nikdy neopustí hranice města a tak mi nevadí, že je V.D. seznámí se zajímavou technikou rovnou v praxi. Kouzlo kešek je ale samozřejmě v něčem jiném než ve hromadném výletě s GPS.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).